دوشنبه 5 خرداد 1399  


در هفته سوم شهریور برگزار شد؛ برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان خوسف کتابخانه های عمومی شهرستان خوسف، در هفته سوم شهریور میزبان برنامه های فرهنگی متنوعی بودند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، کتابخانه های عمومی دکتر غلامحسین شکوهی، غلامرضا فرزین و شهید علی اکبر نوروزی شهرستان خوسف، برنامه های متنوعی از قبیل: نشست شاهنامه خوانی، قصه گویی و جمع خوانی برگزار کردند.
نشست شاهنامه خوانی کتابخانه دکتر غلامحسین شکوهی خوسف
نشست شاهنامه خوانی با حضور اعضای علاقمند به شعر و ادب و داستانهای شاهنامه با هدف تعالی بخشیدن به امر کتابخوانی و آشنایی هرچه بیشتر اعضا با این اثر حماسی در کتابخانه عمومی دکتر غلامحسین شکوهی خوسف برگزار شد.
در این نشست، ادامه داستان «خاقان چین» خوانده و پیگیر ی شد و هرکدام از اعضا بخشی از داستان بلندخوانی کردند.
قصه گویی از کتاب «زندگینامه حضرت حسین بن علی (سیدالشهدا)» در کتابخانه های شهرستان خوسف
به مناسبت ماه محرم و ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) جلسه قصه گویی در مورد زندگی امام حسین(ع) از کتاب «زندگینامه حضرت حسین بن علی (سیدالشهدا)» نوشته مهدی وحیدی صدر با حضور پرشور کودکان عضو کتابخانه های عمومی دکتر غلامحسین شکوهی خوسف و غلامرضا فرزین روستای گل برگزار شد.
این کتاب در مورد تولد امام حسین(ع) و پدر و مادر بزرگوارشان، دوران کودکی آن حضرت، به امامت رسیدن ایشان، مبارزه با دشمنان شان، هجرت امام حسین(ع) از مدینه به مکه و شهادت امام حسین(ع) و برای گروه سنی کودک نوشته شده است.
نشست جمع خوانی کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی روستای قلعه زری
نشست جمع خوانی کتاب «واجب فراموش شده» نوشته حسین خادمی با حضور پنج نفر از نوجوانان در کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی روستای قلعه زری شهرستان خوسف برگزار شد.
کتاب «واجب فراموش شده» مجموعه کاملی از راهبردهای مقام معظم رهبری در زمینه امر به معروف و نهی از منکر است که در ۹ فصل گردآوری شده. در این مجموعه، به طور تفصیلی و کامل در خصوص آن چه که پیرامون امر به معروف و نهی از منکر نیاز بوده، صحبت شده است.
کارگاه نقاشی در کتابخانه های عمومی شهرستان خوسف
به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر، مسابقه نقاشی در سه کتابخانه عمومی دکتر غلامحسین شکوهی، غلامرضا فرزین روستای گل و شهید علی اکبر نوروزی روستای قلعه زری برگزار شد.
کودکان، نقاشی های زیبایی تحت عنوان امر به معروف از جمله: نیکی به پدر و مادر، احترام به پدر و مادر، رعایت حجاب و عفاف و نماز خواندن را به تصویر کشیدند که در پایان به دو نفر منتخب، جوایزی اهدا شد.
نمایشگاه موضوعی کتاب در کتابخانه عمومی دکتر غلامحسین شکوهی و غلامرضا فرزین
همزمان با ماه محرم و ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، نمایشگاه کتاب از کتابهای ویژه این ماه در کتابخانه دکتر غلامحسین شکوهی خوسف و غلامرضا فرزین روستای گل برگزار شد.
از جمله کتابهایی که در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفت، عبارتند از: دوزخیان جاوید، طریق عشق، ثارالله، حماسه حسینی، امام حسین(ع) اینگونه بود، ردپای خورشید، عاشورا و عبرتها، زنان عاشورایی، مقتل امام حسین(ع) و کربلا مبارزه با پوچی ها.

 
 [PageVisit]