دوشنبه 5 خرداد 1399  

در هفته دوم شهریور برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی مختلف در کتابخانه های عمومی شهرستان خوسف کتابخانه های عمومی شهرستان خوسف در هفته دوم شهریور ماه، میزبان برنامه های متنوع فرهنگی بودند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جوبی، کتابخانه های عمومی دکتر غلامحسین شکوهی و شهید علی اکبر نوروزی شهرستان خوسف، برنامه های فرهنگی مختلفی از جمله نشست قصه گویی، کاردستی، شاهنامه خوانی، حافظ خوانی و  نقاشی را برگزار کردند.
شاهنامه خوانی در کتابخانه دکتر غلامحسین شکوهی خوسف
نشست شاهنامه خوانی از کتاب«شاهنامه» اثر حکیم ابوالقاسم فردوسی، چاپ انتشارات هرمس، با حضور جمعی از علاقمندان به شعر و ادب فارسی در کتابخانه دکتر غلامحسین شکوهی خوسف برگزار شد.
در این نشست، اعضای حاضر به خوانش اشعار و ادامه داستان های شاهنامه پرداختند.
کارگاه کاردستی در کتابخانه دکتر غلامحسین شکوهی
کارگاه آموزش کاردستی در بخش کودک کتابخانه دکتر غلامحسین شکوهی خوسف با آموزش کاردستی لک لک برگزار شد.
هدف از اجرای این برنامه، تقویت شوق یادگیری و مهارتهای ادراکی و رشد تفکر خلاق، بین اعضای کودک است.
نشست قصه گویی از کتاب « اگر پیامبران نبودند» در  کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی روستای قلعه زری
نشست قصه گویی از کتاب « اگر پیامبران نبودند »  با حضور جمعی از کودکان در بخش کودک کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی روستای قلعه زری برگزار شد.
این کتاب نوشته مجید ملامحمدی و چاپ انتشارات مدرسه است که با متنی جذاب و شیرین و تصاویری زیبا اثری دلنشین و خواندنی برای کودکان در موضوع پیامبرشناسی است.
نشست حافظ خوانی در کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی
در این نشست، کتاب «دیوان حافظ شیرازی» بر اساس نسخه تصحیح شده محمد قزوینی و دکتر قاسم غنی و چاپ انتشارات میلاد توسط اعضای کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی خوانده شد.
هدف از برگزاری این نشست، آشنایی با لسان الغیب حافظ شیرازی و دیوان اشعار و بررسی مفاهیم ارزشمند غزلیات حافظ در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی بود.
کارگاه نقاشی در کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی
کارگاه نقاشی با هدف ایجاد خلاقیت و رشد استعداد های هنری کودکان و با حضور جمعی از اعضای کودک در کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی روستای قلعه زری برگزار شد.

 
بيشتر
 [PageVisit]