سه‌شنبه 6 خرداد 1399  
در هفته چهارم مردادماه برگزار شد، برنامه های فرهنگی متنوع در کتابخانه های عمومی شهرستان خوسف کتابخانه های عمومی شهرستان خوسف در هفته چهارم مردادماه، میزبان برنامه های فرهنگی متنوعی بودند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، کتابخانه های عمومی دکتر غلامحسین شکوهی، شهید علی اکبر نوروزی و غلامرضا فرزین شهرستان خوسف، برنامه هایی از جمله نقاشی، نمایشگاه کتاب، نشست کتاب خوان و جمع خوانی کتاب را به مناسبت ایام مبارک قربان تا غدیر برگزار کردند.
نشست جمع خوانی و نقاشی در کتابخانه دکتر غلامحسین شکوهی خوسف
برگزاری نشست جمع خوانی و نقاشی از کتاب «سفر به سرزمین غدیر خم» نوشته مهدی وحیدی صدر با حضور اعضای کودک این کتابخانه معرفی و جمع خوانی شد.
این کتاب، داستان ولایت و جانشینی امام علی(ع) را در برکه غدیر خم بیان می کند. در پایان، کودکان قصه غدیر خم را نقاشی و رنگ آمیزی کردند.
نمایشگاه کتاب «غدیر» در کتابخانه دکتر غلامحسین شکوهی
همزمان با دهه امامت و ولایت، کتابهایی با موضوع مرتبط با بیعت غدیر و داستان حضرت ابراهیم(ع) و حضرت اسماعیل(ع) به نمایش گذاشته شد.
«مدرسه سبز غدیر»، «حماسه غدیر»، «اندیشه غدیر»، «ظهور ولایت در صحنه غدیر»، «گزیده جامع از الغدیر» و « نقش غدیر در امامت حضرت امیرالمؤمنین(ع)» از جمله این کتابهاست.
نشست کتاب خوان کتابخانه دکتر غلامحسین شکوهی
نشست کتاب خوان با موضوع غدیر خم با حضور جمعی از اعضای کتابخانه و با معرفی پنج کتاب، برگزار شد.
«مدرسه سبز غدیر» نوشته مجید حیدری فر/ ارائه توسط: فاطمه زهرا رمضانی ،«جلوه های غدیر» نوشته محمد رجاء واعظی/ ارائه توسط: ملیحه ملایی (کتابدار)، «رویکرد الغدیر به تحریف» نوشته روح الله عباسی/ ارائه توسط: سارا صحرانورد ،«نقش غدیر» نوشته حسین استاد ولی/ ارائه توسط: فاطمه ملایی و « ظهور ولایت در صحنه غدیر» نوشته آیت الله جوادی آملی/ ارائه توسط: مرضیه سحری.
نشست جمع خوانی کتاب «حماسه غدیر» در کتابخانه دکتر غلامحسین شکوهی
کتاب «حماسه غدیر» نوشته محمدرضا حکیمی، انتشارات دلیل ما، با حضور تعدادی از اعضای کتابخانه جمع خوانی شد.
این کتاب از آثار ارزشمند در مورد واقعه غدیر در طول تاریخ است که در آن نویسنده، خواننده را سوق می دهد که غدیر و پذیرش ولایت علی(ع) راهی است که مسلمانان باید بدان بپیوندند تا اسلام پایدار بماند.

نشست جمع خوانی کتاب «ناودان طلا» در کتابخانه شهید علی اکبرنوروزی روستای قلعه زری
نشست جمع خوانی کتاب «ناودان طلا» نوشته فاطمه کهربایی، انتشارات کتاب نشر با حضور 7 نفر از نوجوانان در کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی روستای قلعه زری، برگزار شد.
این کتاب، خاطرات دانشجویان از سفرهای عمره دانشجویی است که توسط نویسنده گردهم آمده اند. علاوه بر آنکه در بالای برخی صفحات تذکرات و راهنمایی هایی در رابطه با این سفر داده شده است که توجه به آنها به زایران خانه خدا توصیه می شود. با خواندن این کتاب می توان همراه شد در سفری به خانه خدا.
بخش پایانی کتاب، با عنوان نمایی نزدیک، برخی اماکن زیارتی مکه و مدینه را معرفی می کند. در بخشی از این خاطرات می خوانیم: «وقتی به زیارت حضرت خدیجه(س) در قبرستان ابوطالب رفتیم، راهنما گفت: این جا نزدیک همان خیابانی است که جمعه خونین سال ۱۳۶۶ حجاج را در آن به خاک و خون کشیدند. قلبم به شدت شروع به تپیدن کرد. بعد از ده سال رسیده بودم جایی که پدرم به شهادت رسیده بود. تنها چیزی که به وضوح یادم مانده بود، آخرین جملاتش هنگام جدا شدن از خانواده بود: خوشا به حال آن کسی که در آن جا زیارت کند و در همان جا بمیرد.»
کارگاه نمد دوزی کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی
به مناسبت دهه امامت و ولایت، کارگاه نمد دوزی با حضور شش نفر از نوجوانان در کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی روستای قلعه زری برگزار شد.
نشست کتاب خوان در کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی
نشست کتاب خوان با حضور جمعی از نوجوانان و با معرفی چهار کتاب در کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی برگزار شد.
«معجزات امام محمد باقر(ع)» نوشته حبیب الله اکبر پور/ ارائه توسط: سجاد یاری، «معجزات امام رضا(ع)» نوشته حبیب الله اکبرپور/ ارائه توسط: محمدرضا جانی، «نیلوفر نیایش» نوشته حسین سیدی/ ارائه توسط: محمد رسول مؤمن نژاد و «معجزات امام موسی کاظم(ع)» نوشته حبیب الله اکبر پور/ ارائه  توسط: سجاد یوسفی.
نشست کتاب خوان کتابخانه ای در کتابخانه غلامرضا فرزین روستای گل
در این نشست، چهار کتاب با حضور جمعی از اعضا معرفی شد.
«فرهنگ نامه غدیر» نوشته جواد محدثی/ ارائه توسط: حسنیه خدادوست، «حکمرانی حکیمانه» نوشته مصطفی دلشاد تهرانی/ ارائه توسط: انسیه ابراهیم زاده، «بررسی موانع و مشکلات فراروی حکومت امام علی(ع)» نوشته ابراهیم خراسانی پاریزی/ ارائه توسط: فاطمه عباسی گل و «علی گوهر فضیلت» نوشته علی اکبر دیلمی/ ارائه توسط : نرجس خسروی چهکند.
نمایشگاه کتاب «غدیر» در کتابخانه غلامرضا فرزین
همزمان با دهه امامت و ولایت، کتابهایی با موضوع غدیر در کتابخانه عمومی غلامرضا فرزین گل به نمایش گذاشته شد. از آن جمله موانع و مشکلات فراروی حکومت امام علی(ع)، فرهنگنامه غدیر، ذوالفقار حق، حکمرانی حکیمانه، علی گوهر فضیلت، آداب چهارصدگانه در زندگی از سخنان امام علی(ع) و...

 
بيشتر
 [PageVisit]