دوشنبه 5 خرداد 1399  

به مناسبت دهه کرامت برگزار شد؛ برنامه های ویژه فرهنگی در کتابخانه های شهرستان خوسف کتابخانه های عمومی شهرستان خوسف در دهه کرامت، برنامه های فرهنگی متنوعی برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، کتابخانه های عمومی شهید علی اکبر نوروزی و غلامرضا فرزین شهرستان خوسف برنامه های فرهنگی ویژه ای از جمله نشست های معرفی کتاب، قصه گویی و جمع خوانی و نمایشگاه کتاب را برگزار کردند.
کارگاه نقاشی در کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی روستای قلعه زری
به مناسبت ولادت باسعادت امام رضا(ع) کارگاه نقاشی با حضور چهار نفر از کودکان و با هدف آشنایی بیشتر کودکان با فرهنگ دینی و سیره ائمه(ع) در بخش کودک کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی برگزار شد.
نشست قصه گویی در کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی
نشست قصه گویی با حضور تعدادی از کودکان در بخش کودک کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی برگزار شد.
کتاب «10 قصه از امام رضا» نوشته مژگان شیخی، چاپ انتشارات قدیانی، مجموعه ده جلدی شامل قصه های متنوع از امام رضا(ع) برای کودکان است. در این کتاب، نویسنده توانسته با زبانی روان، ساده و شیرین، روایاتی را در قالب قصه هایی کودکانه بیان کند که در کنار برقرار کردن ارتباط با مخاطبان خود، مفهومی دلنشین را در ذهن آنها باقی می گذارد.
نشست جمع خوانی در کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی
نشست جمع خوانی با حضور هفت نفر از بانوان در کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی برگزار شد.
کتاب «کاش تورا می دیدم» نوشته مژگان شیخی و چاپ انتشارات قدیانی است که توسط اعضای حاضر در نشست بازخوانی شد. این کتاب، درباره زندگانی حضرت فاطمه معصومه(س) است که در طول زندگی کوتاه ولی پربار خویش، فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشت؛ ولی در تاریخ به این فراز و فرودها اشاره زیادی نشده است. از این رو، در این کتاب سعی شده است برای نگارش داستان زندگی ایشان، نگاهی گذرا به مهم ترین حوادث آن دوره تاریخی شود.
نشست کتاب خوان در کتابخانه غلامرضا فرزین روستای گل
به مناسبت  دهه کرامت، نشست کتاب خوان با حضور جمعی از بانوان روستای گل در کتابخانه عمومی غلامرضا فرزین این روستا برگزار شد.
در این نشست کتابهایی با موضوع دهه کرامت معرفی شدند.
«فصل فیروزه» نوشته محبوبه زارع، انتشارات کتابستان/ ارائه توسط: انسیه ابراهیم زاده گل (کتابدار)، «درّ عصمت» نوشته علی اشرف عبدی، انتشارات زائر/ ارائه توسط: حسنیه خدادوست (عضو کتابخانه)، «ماه هشتم» نوشته مهدی غلامعلی، انتشارات دار الحدیث/ ارائه توسط: زهرا عباسی (عضو کتابخانه) و «مهر ولایت در آسمان ایران» نوشته علی کریمی جهرمی، انتشارات بوستان کتاب/ ارائه توسط: فاطمه عباسی گل (عضو کتابخانه).
نمایشگاه کتاب به مناسبت دهه کرامت در کتابخانه غلامرضا فرزین
نمایشگاه کتاب از منابع کتابخانه در خصوص زندگانی حضرت معصومه(س) و زندگانی امام رضا(ع) در کتابخانه عمومی غلامرضا فرزین برپا شد.
کتابهایی همچون: علی بن موسی(ع) امام رضا، زندگینامه امام رضا(ع)، مهارتهای زندگی در سیره رضوی، زندگانی حضرت معصومه(س) و بانوی ملکوت در این نمایش در معرض دید عموم قرار گرفت.
کارگاه کاردستی به مناسبت گرامیداشت روز دختران در کتابخانه غلامرضا فرزین
کارگاه کاردستی ویژه دختران عضو کتابخانه با موضوع ولادت حضرت معصومه(س) و گرامیداشت روز دختران با حضور تعدادی از بانوان در کتابخانه غلامرضا فرزین روستای گل برگزار شد و کاردستی های آموزش داده شده توسط اعضا ساخته و در معرض نمایش قرار گرفت.

 
بيشتر
 [PageVisit]