سه‌شنبه 6 خرداد 1399  در هفته چهارم خرداد برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی متنوع در کتابخانه های عمومی شهرستان خوسف کتابخانه های عمومی شهرستان خوسف در هفته چهارم خرداد، برنامه های فرهنگی متنوعی برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، کتابخانه های عمومی دکتر غلامحسین شکوهی و شهید علی اکبر نوروزی شهرستان خوسف، برنامه هایی از جمله نشست معرفی کتاب، قصه گویی، مسابقه نقاشی و شاهنامه خوانی برگزار کردند.
نشست معرفی کتاب از منابع جشنواره کتابخوانی  رضوی در کتابخانه دکتر غلامحسین شکوهی
در این نشست کتابهای «درّ عصمت»، «سیره تقوی» و «ابوالفضل نهضت رضوی» معرفی شدند.
«درّ عصمت» نوشته علی اشرف عبدی و چاپ انتشارات زائر، در مورد زندگانی حضرت فاطمه معصومه(س) و شرح برخی از فضائل آن حضرت نگاشته شده است. «سیره تقوی» نوشته جواد محدثی از انتشارات آستان قدس رضوی است. این کتاب، ترجمه و توضیح چهل حدیث درباره سیره امام جواد(ع) است. امام محمدتقی(ع)، جواد الائمه تنها پسر امام رضا(ع) و امام نهم شیعیان، یکی از سخت ترین و ویژه ترین دوران های رهبری و امامت شیعیان را بر عهده داشتند. «ابوالفضل نهضت رضوی» نوشته محمدرضا سنگری و چاپ انتشارات شاهچراغ است که پیرامون زندگانی حضرت احمدبن موسی(ع)، شاهچراغ و برادران ایشان است و پیوند و ارتباطشان را با نهضت امام رضا(ع) مورد بررسی قرار می دهد.
نشست قصه گویی و نقاشی در کتابخانه دکتر غلامحسین شکوهی
نشست قصه گویی هفتگی کتابخانه دکتر غلامحسین شکوهی خوسف با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.
در جلسه قصه گویی این هفته، داستان «آخرین زیارت» و «درخت خشکیده» از کتاب «8 قصه از امام جواد(ع)» برای کودکان اجرا شد. در پایان نیز، اعضای حاضر به رسم نقاشی از این قصه ها در قالب مسابقه نقاشی جشنواره رضوی پرداختند.
کارگاه نقاشی در راستای اجرای مسابقه نقاشی جشنواره رضوی در مسجد حضرت جعفر صادق(ع) شهر خوسف
کارگاه ویژه نقاشی رضوی با حضور نونهالان و نوجوانان حلقه های صالحین پایگاه بسیج مسجد امام جعفر صادق(ع) شهرستان خوسف با حضور 20 نفر برگزار شد.
در این جلسه، ابتدا داستان «درخت خشکیده» از مجموعه داستان های «8 قصه از امام جواد(ع)» برای حاضران اجرا و در ادامه، نقاشی این قصه رسم شد.
نشست شاهنامه خوانی در کتابخانه دکتر غلامحسین شکوهی
نشست شاهنامه خوانی هفتگی با حضور اعضای علاقه مند، در کتابخانه دکتر غلامحسین شکوهی برگزار شد.
در این نشست، ادامه داستان جنگ ایران و توران، شکست لشکر ایران و بازگشت به ایران قرائت شد.

نشست قصه گویی در کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی روستای قلعه زری
نشست قصه گویی از کتاب «گرگی که نبود» نوشته علی باباجانی از انتشارات براق، با حضور تعدادی از کودکان در بخش کودک کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی برگزار شد.
این مجموعه، شامل تعدادی از قصه های پندآموز و زیباست که با نثری روان و تصاویر زیبا برای گروه سنی کودک در نظر گرفته شده است. هدف اصلی این مجموعه، عبرت گرفتن و آشنا شدن با داستانهای تاریخی و سرگذشت اقوام و گذشتگان است.

 
بيشتر
 [PageVisit]