سه‌شنبه 6 خرداد 1399  


در هفته چهارم اردیبهشت ماه برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی با محوریت جشنواره رضوی در کتابخانه های شهرستان خوسف کتابخانه های عمومی شهرستان خوسف در هفته پایانی اردیبهشت ماه، برنامه های فرهنگی ویژه ای با محوریت منابع نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، نمایشگاه کتاب، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب از جمله برنامه های برگزار شده در کتابخانه های عمومی دکتر غلامحسین شکوهی و شهید علی اکبر نوروزی شهرستان خوسف بود.
نمایشگاه کتاب با محوریت منابع جشنواره رضوی در کتابخانه دکتر غلامحسین شکوهی
به منظور آشنایی با کتابهای جشنواره و نحوه شرکت در مسابقات این جشنواره، منابع مسابقات به تفکیک گروه سنی جوان و بزرگسال، نوجوان و کودک در معرض دید مراجعان قرار گرفت.
منابع بزرگسال شامل: مهارت های ارتباط مؤثر در سیره امام رضا(ع)، فصل فیروزه، درّ عصمت و زندگانی حضرت احمدبن موسی(ع) و سیره تقوی. منابع نوجوان شامل: راز آن بوی شگفت، درختی که بال درآورد و باکبوترهای گنبد و منابع کودک عبارتند از: امام رضا(ع)، کبوترها و آهوها، فاطمه و فاطمه و هشت قصه از امام جواد(ع).
نشست معرفی سه کتاب از منابع جشنواره رضوی در کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی روستای قلعه زری
 کتابخانه عمومی شهید علی اکبر نوروزی نشست معرفی سه کتاب «هشت قصه از امام جواد(ع)» و «امام رضا(ع)» و «فصل فیروزه» از منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در گروه سنی کودک و بزرگسال را برگزار کرد.
«هشت قصه از امام جواد(ع)» نوشته حسین فتاحی از انتشارات قدیانی برای گروه سنی کودک است. برخی از عناوین داستان های این کتاب عبارتند از: آخرین سفر، آرزو، عموی مهربان و خوش به حال قاسم. مجموعه «هشت قصه از امام جواد(ع)» همراه با تصویرهای زیبا مخاطب را با گوشه هایی از زندگی امام جواد(ع) آشنا می کند. در این کتاب، هشت قصه با محوریت زندگی و سیره آن حضرت گردآوری و تدوین شده است. «امام رضا(ع)» نیز نوشته زهرا عبدی و با تصویرگری کیانا میرزایی است که توسط انتشارات جمکران منتشر شده است. این مجموعه دربردارنده داستان های کوتاهی از زندگی چهارده معصوم(ع) برای گروه سنی کودک است. این کتاب، کودکان را با زندگی امام رضا(ع) در قالب داستان آشنا می سازد. همچنین «فصل فیروزه» نوشته محبوبه زارع برای گروه سنی بزرگسال، رمانی است مذهبی که انتشارات کتابستان معرفت آن را به چاپ دوم رسانده است. «فصل فیروزه» داستانی عاشقانه با محوریت حضرت معصومه(س) است.
نشست جمع خوانی کتاب «امام رضا(ع)» در کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی
نشست جمع خوانی کتاب «امام رضا(ع)» نوشته زهرا عبدی، انتشارات جمکران برای گروه سنی کودک با حضور تعدادی از کودکان در کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی روستای قلعه زری برگزار شد.
در این کتاب، سرگذشت و زندگی امام رضا(ع) از ابتدای تولد و نامگذاری ایشان و دوران امامت و حکومت هارون و ولیعهدی مأمون و شهادت امام رضا(ع) به زبان کودکانه بیان شده است.

 
بيشتر
 [PageVisit]