دوشنبه 5 خرداد 1399  

در هفته سوم اردیبهشت برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی در کتابخانه دکتر غلامحسین شکوهی خوسف کتابخانه عمومی دکتر غلامحسین شکوهی خوسف در هفته سوم اردیبهشت، برنامه های فرهنگی متنوعی اجرا کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، آموزش کاردستی، نشست شعرخوانی، برپایی نمایشگاه و مسابقه کتابخوانی از جمله برنامه های برگزار شده در کتابخانه عمومی دکتر غلامحسین شکوهی خوسف بود.
آموزش ساخت گل آویز به کودکان
از جمله برنامه های هفتگی بخش کودک کتابخانه دکتر غلامحسین شکوهی، ساخت گل آویز است که با همکاری کتابداران و کودکان، گل آویز سقفی آموزش داده شد و در پایان نیز دست ساخته های کودکان جهت تزئین بخش کودک نصب شد.
نشست سعدی خوانی
در جلسه ادبی کتابخانه دکتر غلامحسین شکوهی، جهت آشنایی اعضای کانون ادبی کتابخانه با ادبیات کلاسیک ایران، هر هفته اشعار یکی از شاعران بزرگ ایران قرائت می شود که در این جلسه، ترجیع بند «بنشینم و صبر پیشه گیرم دنباله کار خویش گیرم» از کتاب کلیات سعدی توسط تمامی اعضای شرکت کننده خوانده شد.
نشست شاهنامه خوانی
نشست شاهنامه خوانی نیز از جمله برنامه هاییست که هر هفته با حضور جمعی از علاقمندان به شاهنامه در کتابخانه دکتر غلامحسین شکوهی برگزار می شود. در این نشست داستان پادشاهی کیخسرو شروع شد که توسط اعضای حاضر در نشست خوانده شد.
برپایی نمایشگاه کتاب «مشاغل خانگی و خرد»
به مناسبت گرامیداشت هفته کار و کارگر و پاسداشت شعار سال، با همکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان خوسف، نمایشگاه کتاب مشاغل خانگی و خرد در کتابخانه دکتر غلامحسین شکوهی برپاشد. در این نمایشگاه حدود 30 عنوان از کتب اهدایی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ثبت و به نمایش گذاشته شد. کتابهایی همچون: طراحی لباس و البسه، خدمات فروش داروهای گیاهی و گیاهان دارویی، تولید پاپوش های سنتی، خدمات سبزی خردکنی، طلاسازی و خدمات مشاوره ای رنگ آمیزی و کاغذ دیواری، به نمایش گذاشته شد.
مسابقه کتابخوانی تفسیر سوره نور
مسابقه شهرستانی کتابخوانی تفسیر سوره مبارکه نور از تفسیر نور استاد قرائتی، همزمان با شروع ایام ماه مبارک رمضان در کتابخانه های عمومی شهرستان خوسف و به منظور کمک به درک عمیق تر مفاهیم قرآنی و تشویق اعضا به مطالعه کتاب و کتابخوانی برگزار می شود. لازم به ذکر است جهت کمک به تحقق شعار سال، جوایز این مسابقه با مساعدت ادارات سطح شهرستان از صنایع دستی شهرستان تأمین خواهد شد.
نشست شورای اداری شهرستان با موضوع جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه دکتر غلامحسین شکوهی
 در راستای مصوبات جلسه رابطان فرهنگی اداره کل، جلسه هماهنگی جشنواره رضوی در شهرستان خوسف با حضور کتابداران این شهرستان برگزار شد. در این نشست، بر تلاش و همت مضاعف کتابداران در برگزاری پرشور نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی تأکید شد.

 
بيشتر
 [PageVisit]