جمعه 16 خرداد 1399  


همزمان با هفته امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس در هفته امر به معروف و نهی از منکر، برنامه های فرهنگی ویژه ای برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، کتابخانه های عمومی قائم(عج) و علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه شهرستان فردوس در هفته امر به معروف و نهی از منکر، برنامه هایی از جمله: حضور در نماز جمعه، ایستگاه نقاشی و قصه گویی، شرکت کتابداران در راهپیمایی آمران به معروف شهرستان و نشست معرفی و جمعه خوانی کتاب را برگزار کردند.
حضور کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس در نماز جمعه و راهپیمایی با آمران به معروف شهرستان
در راستای برنامه های ترویجی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و در هفته امر به معروف و نهی از منکر، کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس ضمن حضور در نماز جمعه و راهپیمایی با آمران به معروف شهرستان، بر لزوم این واجب فراموش شده تأکید کردند.
کتابداران شهرستان فردوس ضمن شرکت در نماز جمعه، همراه با نمازگزاران و به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر، مسیر مصلی نماز جمعه تا مزار شهدای گمنام پارک ملت این شهرستان را راهپیمایی کرده و با قرائت همگانی  بیانیه ستاد امر به معروف و نهی از منکر، بر احیای فریضتین بیش از پیش تأکید کردند. برپایی ایستگاه قصه گویی و نقاشی، معرفی کتاب کودک و حدیث خوانی و اهدای کتاب با موضوع امر به معروف و نهی از منکر و زندگانی امام حسین(ع) و یارانشان و مداحی کودکانه توسط کتابداران در مهد آدینه فردوس از دیگر برنامه های کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس در هفته امر به معروف و نهی از منکر بود.
معرفی و جمع خوانی کتاب «معجزه تذکر زبانی» ویژه نوجوانان در کتابخانه علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه
به مناسبت آغاز محرم و هفته امر به معروف و نهی از منکر، نشست معرفی و جمع خوانی از کتاب «معجزه تذکر زبانی» ویژه نوجوانان در کتابخانه علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه برگزار شد.
در این نشست که با حضور جمعی از نوجوانان دختر کتابخانه برگزار شد، فاطمه صالح نیا، کتابدار کتابخانه به معرفی کتاب «معجزه تذکر زبانی» نوشته محمدرضا اکبری پرداخت و بخش هایی از کتاب توسط نوجوانان جمع خوانی شد. این کتاب، به تنوع سلیقه مخاطب توجه کرده و نگاهی کلی نسبت به امر به معروف و نهی از منکر ارائه می دهد. کتاب مذکور، برای کسانی که می خواهند با فریضتین آشنا شوند، کتاب مناسبی است. مؤلف این کتاب، سعی کرده به برخی از روشهای کاربردی تذکر و امر به معروف نیز اشاره کند.

 
بيشتر
 [PageVisit]