چهارشنبه 2 بهمن 1398  

در هفته پایانی اردیبهشت ماه برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند کتابخانه‌های عمومی شهرستان بیرجند در هفته پایانی اردیبهشت ماه، برنامه‌های فرهنگی متنوعی اجرا کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان‌جنوبی، کتابخانه‌های عمومی محمدعلی کریم پور و الغدیر بیرجند برنامه‌هایی از قبیل نمایشگاه کتاب، نشست قصه گویی، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب، کارگاه نویسندگی و کارگاه کاردستی برگزار کردند.
معرفی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در پایگاه حضرت زینب(س) توسط کتابخانه محمدعلی کریم پور
مسئول کتابخانه محمدعلی کریم پور با حضور در پایگاه حضرت زینب(س) به معرفی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت.
در این نشست اهداف، منابع جشنواره، شیوه های شرکت در مسابقه و گروه های سنی شرکت کنندگان تشریح شد. مسئولان پایگاه حضرت زینب(س) از جشنواره کتابخوانی رضوی استقبال کرده و متناسب با گروه های سنی مورد نظر خود جهت شرکت در جشنواره به بحث و گفتگو پرداختند.
نمایشگاه کتاب از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه محمدعلی کریم پور
نمایشگاه کتابی از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه محمدعلی کریم پور برپا شد.
هدف از برپایی این نمایشگاه، آشنایی اعضا با منابع جشنواره و همچنین شخصیت و سیره هشتمین امام شیعیان بود.
نشست قصه گویی و جمع خوانی از کتاب «کبوترها و آهوها» در کتابخانه الغدیر
مجموعه شعر «کبوترها و آهوها» نوشته سید احمد میرزاده، چاپ انتشارات به نشر که اشعاری در وصف امام رضا(ع) است، برای اعضای کودک کتابخانه قصه گویی شد. پس از قصه گویی، کودکان برداشت های خود را از این کتاب به تصویر کشیدند.
همچنین این کتاب برای اعضای کودک کتابخانه الغدیر، معرفی و جمع خوانی شد. در این نشست از اعضا خواسته شد تا به صورت داوطلبانه به خوانش بخشی از اشعار کتاب «کبوترها و آهوها» بپردازند. این کتاب مجموعه شعرها و سروده هایی به زبان ساده و روان درباره امام رضا(ع) برای گروه سنی کودک است.
کارگاه نویسندگی در کتابخانه الغدیر
از دیگر فعالیت های فرهنگی کتابخانه الغدیر، نویسندگی با موضوع خاص و یا آزاد است که در بخش کودک و توسط اعضا انجام پذیرفت.
کارگاه کاردستی «تهیه کتاب دست ساز پارچه ای» در کتابخانه الغدیر
اعضای کودک کتابخانه الغدیر به منظور کمک به سیل زدگان اقدام به تهیه کتاب دست ساز پارچه ای با موضوعات و عناوین مختلف کردند.

 
بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 172