چهارشنبه 2 بهمن 1398  
در دومین هفته از خرداد ماه برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس در هفته دوم خرداد ماه، برنامه های فرهنگی ویژه ای برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، کتابخانه های عمومی قائم(عج) و علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه شهرستان فردوس، در دومین هفته از خرداد ماه، برنامه هایی از جمله نشست قصه گویی، نمایشگاه کتاب، مسابقه نقاشی و نشست معرفی و جمع خوانی کتب نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را برگزار کردند.
مسابقه نقاشی رضوی  ویژه کودکان با محوریت کتب جشنواره رضوی
همزمان با برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و به همت کتابخانه عمومی قائم(عج) فردوس، مسابقه نقاشی رضوی  ویژه کودکان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهر برگزار شد.
برپایی نمایشگاه کتاب از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در ورودی کتابخانه عمومی قائم(عج)
در راستای برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و با هدف گسترش فرهنگ رضوی در بین مراجعان، نمایشگاه کتابی از  منابع بخش های مختلف کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال این جشنواره در کتابخانه عمومی قائم(عج) برپا شد.
نشست معرفی و خوانش منابع بخش کودک جشنواره رضوی در بخش کودک کتابخانه علامه شیخ مفید
در این نشست، ابتدا توضیحاتی پیرامون نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و نحوه شرکت در آن توسط طیبه عابدینی، مسئول کتابخانه برای کودکان بیان شد، سپس ضمن معرفی منابع بخش کودک نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، بخش هایی از کتاب «امام رضا(ع)» نوشته زهرا عبدی و کتاب «فاطمه و فاطمه» سروده سیدمحمد مهاجرانی، توسط کودکان خوانش شد.
قصه گویی و شعرخوانی از کتب بخش کودک جشنواره رضوی در مهدکودک و پیش دبستانی امام حسن مجتبی(ع)
در این نشست که با حضور 30 کودک برگزار شد، فاطمه صالح نیا، کتابدار کتابخانه علامه شیخ مفید به معرفی کتاب های بخش کودک نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و سپس کتاب «کبوترها و آهوها» شعرخوانی شد و اشعار «در دل این سبزه ها» و «کبوترها و آهوها» برای کودکان قصه گویی شد. در پایان برنامه، فراخوان نهمین جشنواره کتابخوانی در بخش کودکان توسط کتابدار کتابخانه تشریح شد تا کودکان به همراه والدین و با مراجعه به کتابخانه در این جشنواره شرکت نمایند.
نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «8 قصه از امام جواد(ع)» در مدرسه 12 فروردین باغشهر اسلامیه
در این نشست که با هدف آشنایی با سیره امام رضا(ع) و ترغیب کودکان جهت شرکت در جشنواره رضوی برگزار شد، ضمن تشریح نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و شیوه شرکت در بخش مکتوب و الکترونیکی این جشنواره، سه کتاب از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شامل «کبوترها و آهوها»، «8 قصه از امام جواد(ع)» و «امام رضا(ع)» توسط طیبه عابدینی، مسئول کتابخانه معرفی شد؛ سپس کتاب «8 قصه از امام جواد(ع)» نوشته حسین فتاحی توسط دانش آموزان جمع خوانی شد.

 
بیشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 167