پنجشنبه 14 اسفند 1399  همزمان با هفته کتاب کتابخانه عمومی اولوالألباب بیرجند افتتاح شد همزمان با هفته کتاب و در نخستین روز از هفته وحدت، کتابخانه عمومی اولوالألباب بیرجند با حضور فرماندار شهرستان بیرجند، مدیر مسئول مؤسسه علوم و قرآن (اولوالألباب) و جمعی از مسئولان دستگاه های اجرایی استان، افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، کتابخانه عمومی اولوالألباب با زیربنای 350 مترمربع که در مؤسسه علوم و قرآن بیرجند واقع است، صبح روز سه شنبه 29 آبان 97 و در ششمین روز از هفته کتاب، به بهره برداری رسید.
مدیر مسئول مؤسسه علوم و قرآن (اولوالألباب) گفت: این مؤسسه به صورت پژوهشگاه قرآنی با محوریت قرآن و علوم جدید شامل طب- قرآن، محیط زیست- قرآن ، حقوق- قرآن ، نجوم- قرآن، روانشناسی- قرآن، تعلیم و تربیت و قرآن و فلسفه فعالیت می کند.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی رضایی بیرجندی، اظهار امیدواری کرد: افتتاح کتابخانه عمومی اولوالألباب که با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان افتتاح شده و دارای کتب ارزشمندی در زمینه علوم دینی است، کانون نور باشد.
فرماندار شهرستان بیرجند نیز در این مراسم، گفت: کتابخانه اولوالألباب، مرکز منطقه ای علوم و قرآن است و امیدواریم افتتاح این کتابخانه، الگویی برای سایر شهرستان های استان خراسان جنوبی باشد.
علی ناصری، افزود: در فرمانداری شهرستان بیرجند مصمم هستیم دو قشر را کتابخوان کنیم که شامل دانش آموزان مدارس و مدیران دستگاه های اجرایی است.
وی با بیان اینکه مردم استان خراسان جنوبی، مردمی طالب علم هستند، اظهار داشت: چقدر خوب است که این استان را به یک پایگاه علم و کتابخوانی تبدیل کنیم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی نیز در این مراسم بر کمبود فضای کتابخانه ای در مرکز استان تأکید کرد و گفت: در بین کلیه شهرستان های استان، کمترین کتابخانه را به نسبت جمعیت در مرکز استان داریم.
محمدرضا رضایی، ادامه داد: در سال 93 اکثر کتابخانه های عمومی استان به لحاظ کیفی، شرایط مطلوبی نداشت که با پیگیری های صورت گرفته و با همکاری خیّران و فرمانداری ها در طول سه سال گذشته، فیزیک کتابخانه ها بهسازی شد و به لحاظ منابع نیز شرایط مطلوب تری را شاهد هستیم.
وی خاطرنشان کرد: با افتتاح کتابخانه عمومی اولوالألباب، هم اهالی منطقه معصومیه بیرجند و هم دانشجویان دانشگاه صنعتی می توانند از این کتابخانه منتفع شوند.
وی اعلام کرد: در آینده ای نزدیک، کتابخانه ای در منطقه مهرشهر بیرجند با مساحت 450 مترمربع و در طبقه فوقانی مسجد جامع صاحب الزمانی(عج) افتتاح خواهد شد.
بیشتر
 [PageVisit]