دوشنبه 18 اسفند 1399  در هفته پایانی آبان ماه برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی در کتابخانه عبدالکریم اشراق بیرجندی کتابخانه عمومی عبدالکریم اشراق بیرجندی شهرستان بیرجند در هفته پایانی آبان ماه، برنامه های فرهنگی متنوعی اجرا کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، کتابخانه عمومی عبدالکریم اشراق بیرجندی شهرستان بیرجند برنامه هایی از قبیل ایستگاه اهدای کتاب، بازدید دانش آموزان، جشن هفته کتاب، مسابقه نقاشی و نمایشگاه کتاب را برگزار کرد.
ایستگاه مهربانی «اهدای کتاب، اهدای فرهنگ و دانایی»
این برنامه در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در نقاط پرتردد امیرآباد از قبیل مهدکودک ها و آموزشگاه ها اجرا شد. اهدای کتاب، با ارزش ترین خدمت فرهنگی ای است که هر شهروندی می تواند در حق جامعه خود داشته باشد و این کار می تواند به عنوان میراثی فرهنگی به نسل های بعدی منتقل شود.
بازدید دانش آموزان دبستان دخترانه اختر دانش از کتابخانه
در این بازدید، معاون پرورشی و یکی از معلمان به همراه 57 نفر از دانش آموزان مقطع چهارم ابتدایی از کتابخانه بازدید کردند.
مسئول کتابخانه عبدالکریم اشراق بیرجندی در این بازدید، ضمن معرفی کتابخانه و بخش های مختلف آن، درباره نحوه انتخاب و طبقه بندی کتاب ها، فعالیت های فرهنگی که در این مکان انجام می شود و فوایدی که کتابخوانی در آینده می تواند داشته باشد، توضیح داد.
جشن کتاب و کتابخوانی در در پیش دبستانی و مهدکودک بنفشه امیر آباد
کتابخانه عمومی عبدالکریم اشراق بیرجندی به مناسبت هفته کتاب، جشنی در پیش دبستانی و مهدکودک بنفشه امیر آباد برگزار کرد که در این مراسم از حجت الاسلام حسینی کارشناس امور تربیتی کودک و نوجوان، مهندس علی اکبری دهیار و شش نفر از مدیران آموزشگاه ها و مدارس امیرآباد در مقاطع دبستان، متوسطه اول و متوسطه دوم و دوره پیش دانشگاهی دعوت به عمل آمد.
در این مراسم، کودکان با پیامبران و زندگی امامان(ع) و آموزه های دینی ایشان به وسیله کتاب توسط حجت الاسلام حسینی و به زبانی کودکانه آشنا شدند. از دیگر برنامه های اجرا شده در جشن هفته کتاب، قصه گویی بود که کتاب «مدرسه دوست داشتنی من» اثر مایکلین ماندی توسط مربی مهدکودک بنفشه برای کودکان بازخوانی و قصه گویی شد. کتاب «نهنگ مهمان دار» نوشته علی باباجانی نیز توسط فرزاد فروزنده، مسئول کتابخانه عبدالکریم اشراق بیرجندی برای کودکان معرفی شد. همچنین مسابقه نقاشی با عنوان «کتاب، سفیر دانایی» برای کودکان برگزار شد.
در پایان این مراسم، کارت های عضویت جدید برای 110 نفر از نوآموزان صادر شد.

نمایشگاه کتاب «من یار مهربانم» در کتابخانه
برپایی نمایشگاه های کتاب در هر زمینه ای که باشد، موجب درگیری اذهان عمومی با موضوعات مختلف شده که موجب ایجاد فضای پرشور و نشاط فرهنگی می شود. بدون شک با برپایی چنین نمایشگاه هایی، فاصله بین ناشران و علاقه مندان به کتاب برداشته می شود و کمک شایانی به تقویت نیاز مطالعاتی در فرد شده که ماحصل آن افزایش سرانه مطالعه در کشور خواهد بود.
لازم به ذکر است که در این نمایشگاه بیش از 40 عنوان کتاب در معرض دید مراجعان گذاشته شد.

 
بیشتر
 [PageVisit]