دوشنبه 18 اسفند 1399  
همزمان با ایام ماه محرم برگزار شد؛ فعالیت های فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان قاینات کتابخانه های عمومی شهرستان قاینات در ایام محرم، برنامه های متنوع فرهنگی برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، کتابخانه های عمومی فردوسی، شهید مطهری، واعظ اسفدنی و شهدای خضری دشت بیاض برنامه هایی از جمله نشست قصه گویی، کارگاه آموزشی، نشست جمع خوانی و نمایشگاه کتاب برگزار کردند.
جمع خوانی کتاب «چهارده قصه چهارده معصوم(ع): امام حسین(ع)» در کتابخانه شهید مطهری آرین شهر
همزمان با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، کتاب «چهارده قصه، چهارده معصوم(ع): امام حسین(ع)» نوشته حسین فتاحی در جمع کودکان معرفی و جمع خوانی شد.
معرفی کتاب های پیرامون امر به مروف و نهی از منکر در جلسات مذهبی بانوان به همت کتابخانه واعظ اسفدنی شهر اسفدن
به منظور ترغیب به مطالعه و همچنین پیوند جلسات عزاداری در ماه محرم و ترویج فرهنگ کتابخوانی دو کتاب «حماسه حسینی» نوشته استاد شهید مرتضی مطهری و «فرهنگ عاشورا» نوشته جواد محدثی، توسط کتابدار کتابخانه واعظ اسفدنی در جلسات روضه برای عزاداران معرفی شد.
نمایشگاه کتاب «امر به معروف و نهی از منکر» در کتابخانه واعظ اسفدنی
همزمان با هفته امر به معروف و نهی از منکر، کتابخانه واعظ اسفدنی اقدام به برگزاری نمایشگاه کتاب با مضامین امر به معروف و نهی از منکر نمود.
همچنین گفتنی است برگزاری مسابقه نقاشی و آذین بندی کتابخانه متناسب با ایام محرم از جمله دیگر فعالیت های کتابخانه واعظ اسفدنی بود.
برگزاری کارگاه «تفسیر زیارت عاشورا» در کتابخانه شهدای خضری دشت بیاض
با حضور حجت الاسلام سالاری از اساتید دانشگاه پیام نور خضری دشت بیاض، کارگاه تفسیر «زیارت عاشورا» در کتابخانه شهدای خضری دشت بیاض با همکاری حوزه بسیج دانشگاه پیام نور برگزار شد.
همچنین در پایان این کارگاه، محفل قرائت زیارت عاشورا برگزار شد.
جمع خوانی کتاب «از یاد رفته» در کتابخانه شهدای خضری دشت بیاض
با حضور دانشجویان بسیجی و به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر، کتاب «از یاد رفته» کاری از جنبش دانشجویی حیا در کتابخانه شهدای خضری دشت بیاض معرفی و جمع خوانی شد.
کتاب «از یادرفته» که مجموعه ای از خاطرات منتخب امر به معروف و نهی از منکر است، توسط جنبش حیا به چاپ رسیده. مقدمه این کتاب را آیت الله محمدعلی جاودان و حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان نوشته اند. از ویژگی های این کتاب می توان به جمع آوری خاطرات مردمی در همه مصادیق امر به معروف از جمله: اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی، نفی تجمل گرایی، و دوری از خرافات اشاره کرد .
همچنین برگزاری نمایشگاه کتاب و شب شعر عاشورایی از جمله فعالیت های کتابخانه شهدای خضری دشت بیاض در ایام محرم بود.
جمع خوانی کتاب «پوشاک ایرانی» در کتابخانه فردوسی روستای اسفِشاد
نشست جمع خوانی کتاب «پوشاک ایرانی» نوشته رؤیا خویی، به جهت آشنایی اعضا با پوشش اسلامی در هفته امر به معروف و نهی از منکر در  کتابخانه فردوسی روستای اسفشاد انجام گرفت.
همچنین آذین بندی کتابخانه به مناسبت ایام ماه محرم از دیگر فعالیت های این کتابخانه است.
لازم به ذکر است، برگزاری نمایشگاه کتاب و آذین بندی کتابخانه به مناسبت ایام محرم از جمله فعالیت های کتابخانه جوادالائمه(ع) قاین بود.

 
بیشتر
 [PageVisit]