دوشنبه 18 اسفند 1399  همزمان با هفته کتاب و توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند برگزار شد؛ «کاروان دوستی، هر دوست یک کتاب» در دبستان دخترانه قدسیه همزمان با هفته کتاب، طرح «کاروان دوستی، هر دوست یک کتاب» با همکاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند و دبستان دخترانه سما در دبستان دخترانه قدسیه بیرجند برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، در این طرح تعداد 220 نسخه کتاب به دانش آموزان علاقه مند و مستعد، اهدا شد.
اهدای کتابهای خواندنی توسط دانش آموزان پایه چهارم دبستان سما به دانش آموزان یک پایه از دبستان قدسیه، ایجاد حلقه های دوستی و کتابخوانی دانش آموزی و تبادل تجربیات خواندنی در بین دانش آموزان، قصه گویی برای کودکان توسط کتابدار کتابخانه محمدتقی کریم پور و اهدای کتاب از طرف اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند به تمامی دانش آموزان دبستان دخترانه قدسیه، از جمله برنامه های انجام شده در طرح «کاروان دوستی، هر دوست یک کتاب» بود.
همچنین، نشست با مدیران و معلمان با تجربه مدارس سما و قدسیه جهت ترویج کتابخوانی در بین دانش آموزان و معرفی کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند و تشویق به عضویت در این کتابخانه ها از دیگر برنامه هایی بود که در این طرح، به آن پرداخته شد.
شایان ذکر است، طرح مذکور با هدف ترویج فرهنگ مطالعه، برقراری ارتباط صمیمانه و دوستانه میان دانش آموزان مدارس مختلف و تقویت حس نوع دوستی اجرا شد.
بیشتر
 [PageVisit]