شنبه 9 اسفند 1399  


در نیمه دوم شهریور ماه برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی ویژه محرم در کتابخانه ملا عبدا... بشروی کتابخانه عمومی ملاعبدا... بشروی بشرویه در راستای برنامه های ترویجی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، در نیمه دوم شهریورماه، میزبان برنامه های فرهنگی ویژه ماه محرم بود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، کتابخانه عمومی ملاعبدالله بشروی اقدام به اجرای برنامه های فرهنگی از جمله نشست قصه گویی و ایستگاه نقاشی با محوریت واقعه عاشورا و محرم نمود.
برپایی ایستگاه نقاشی «سقای تشنه»
همزمان با برگزاری مراسم سوگواری سالار شهیدان، کتابخانه عمومی ملاعبدا... بشروی اقدام به برپایی ایستگاه نقاشی «سقای تشنه» کرد.
در این برنامه، کودکان شرکت کننده در مراسم عزاداری امام حسین(ع)،  وقایع روز عاشورا و کربلا را در نقاشی خود به تصویر کشیدند. بیش از 60 کودک در این برنامه شرکت کردند که در پایان، نقاشی کودکان در معرض دید مراجعه¬کنندگان به کتابخانه قرار گرفت.
برپایی ایستگاه کتابخوانی «کودکان عاشورایی»
در حاشیه مراسم عزاداری سالار شهیدان، کتابخانه ملاعبدا... بشروی اقدام به برپایی ایستگاه کتابخوان «کودکان عاشورایی» کرد.
در این ایستگاه کتابخوانی، بیش از 30 نسخه کتاب کودک با موضوع محرم، زندگی امام حسین(ع) و یاران ایشان، وقایع روز عاشورا و کربلا در معرض دید کودکان علاقه مند قرار گرفت و کودکان به صورت گروهی و فردی به مطالعه و قصه¬گویی کتاب ها پرداختند.
نشست قصه گویی از کتاب «بچه ها بریم به کربلا»
کتاب «بچه ها بریم به کربلا» نوشته زینب مؤمنی که توسط مکتب صادق منتشر شده است، برای کودکان حاضر در مراسم عذاداری امامحسین(ع) قصه گویی شد.
این کتاب، بیان واقعه کربلا به صورت شعر از زبان حضرت رقیه(س) است. در این شعرها به بریده شدن دست های حضرت ابوالفضل(ع) توسط سپاه یزید به هنگام آب آوردن به خیمه، کشته شدن حضرت علی اکبر(ع) و حضرت علی اصغر(ع)، بیان خطبه حضرت زینب(س) و کشته شده حضرت امام حسین(ع) اشاره شده است. این کتاب مصور برای گروه سنی (الف) و (ب) به نگارش درآمده است.

 
بیشتر
 [PageVisit]