شنبه 9 اسفند 1399  
در هفته دوم مهرماه برگزار شد؛ برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه‌ها‌ی عمومی شهرستان بیرجند کتابخانه‌های عمومی شهرستان بیرجند در هفته دوم مهر ماه برنامه‌های فرهنگی متنوعی اجرا کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان‌جنوبی، کتابخانه‌های عمومی محمدتقی کریم پور و پروفسور معتمدنژاد روستای دستگِرد شهرستان بیرجند، برنامه‌هایی از قبیل: نشست قصه‌گویی، نمایشگاه کتاب کودک، مسابقه نقاشی و نشست جمع خوانی را برگزار کردند
نمایشگاه کتاب کودک در کتابخانه محمدتقی کریم پور بیرجند
نمایشگاه کتاب کودک با 9 عنوان کتاب و هدف سوق دادن کودکان به سمت مطالعه و آشنایی بیشتر با برخی از کتاب های موجود در حوزه ادبیات کودک، با حضور کودکان علاقه‌مند، در کتابخانه محمدتقی کریم پور، برپا شد.
نشست قصه گویی کتاب «پاییز» در کتابخانه پروفسورمعتمدنژاد روستای دستگرد
نشست قصه گویی کتاب «پاییز» نوشته نورا روکا، ترجمه سارا آرین‌مهر که از سوی نشر طبیب با همکاری انتشارات تیمورزاده منتشر شده است؛ با حضور یکی از مادران در کتابخانه پروفسور معتمدنژاد قصه گویی شد.
این کتاب، کتابی مناسب برای کودکان است تا از فصل بارانی و زیبای پاییز لذت ببرند. این کتاب، از مجموعه کتاب های فصول، همراه با پرسش های ساده و فعالیت های جالب برای کودکان همراه با راهنما و دستورالعمل های لازم برای والدین در پایان کتاب است. کودکان می توانند با خواندن این کتاب، از فصل پاییز و فعالیت های آن لذت ببرند.
در بخش هایی از کتاب می خوانیم: «برگ های درختان به روی زمین می ریزند و پرندگان از شهرها مهاجرت می کنند. فصل پاییز فرارسیده و طبیعت، خود را برای فصل سرما آماده می کند...»
مسابقه نقاشی به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی در کتابخانه پروفسور معتمدنژاد
به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی، مسابقه نقاشی برای اعضای کودک کتابخانه پروفسور معتمدنژاد برگزار و در پایان به شرکت کنندگان جوایزی اهدا شد.
این روز با هدف ترویج ایمنی و پیشگیری از حوادث در سطح کشور، همچنین یادآوری حماسه آفرینی ها و از خود گذشتگی های آتش نشانان میهن اسلامی در عرصه دفاع مقدس، نامگذاری شده است. ایجاد زمینه های مناسب برای آموزش همگانی مردم در جهت پیشگیری از بروز حوادث مختلف و حفاظت از سرمایه های ملی نیز از دیگر اهداف نامگذاری این روز است.
تصویرسازی و نقاشی از کتاب «هدهد سفید» در کتابخانه پروفسورمعتمدنژاد
با هدف پرورش خلاقیت و تقویت قوه تخیل، تصویرسازی و نقاشی از کتاب «هدهد سفید» با شرکت جمعی از اعضای کودک کتابخانه پروفسور معتمدنژاد برگزار و به برگزیدگان جوایزی اهدا شد.
مجموعه کتاب های «هدهد سفید» ویژه مخاطب نوجوان از ابتدای سال ۱۳۹۸ به صورت دوره ای در کتابخانه های عمومی سراسر کشور توزیع می شود. «هدهد سفید» کتابچه ای است که با هدف اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به نوجوانان در زمینه کتاب، به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین نوجوانان، ترغیب آنان به مطالعه و تعمیق دیدگاه مطالعاتی این قشر می پردازد. تاکنون ۴ شماره از کتاب «هدهد سفید» منتشر و در کتابخانه های عمومی سراسر کشور توزیع شده است.
نشست جمع خوانی کتاب «هدهدسفید» در کتابخانه پروفسورمعتمدنژاد
نشست جمع خوانی کتاب «هدهدسفید» با حضور اعضای کودک و نوجوان کتابخانه عمومی پروفسور معتمدنژاد برگزار شد.
مخاطب هدف این کتاب، نوجوانان عضو کتابخانه های عمومی سراسر کشور، مراجعان کودک و نوجوان کتابخانه ها و دانش آموزان مدارس هستند که با مطالعه بخش‌های مختلف این کتاب، با موضوعاتی چون ادبیات مناطق مختلف کشور، شیوه داستان نویسی و اجرای نمایشنامه در کتابخانه‌ها آشنا می شوند. داستان دنباله‌دار، معرفی کتاب، داستان‌های ترجمه،‌ نامه به نویسندگان، طنز و داستان مصور، از دیگر بخش‌های این کتاب است.
بیشتر
 [PageVisit]