شنبه 9 اسفند 1399  به بهانه هفته کتاب صورت گرفت؛ دیدار مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری با مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی در هفتمین روز از هفته کتاب، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری و مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری در این دیدار، با تأکید بر ضرورت تقویت کتابخوانی در جامعه گفت: در مدارس باید معرفی کتاب، جا بیفتد و دانش آموزان مؤظف شوند کتابی را بخوانند و بعد آن کتاب را ارائه داده و در موردش توضیح دهند.
نفیسه نخعی، پیشنهاد کرد: اعضای علاقه مند کتابخانه ها به عنوان کتاب یار با کتابخانه ها همکاری کنند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این دیدار، با بیان اینکه گاهی کمبود امکانات برای حوزه فرهنگی، ایجاد مشکل می کند، اظهار داشت: در حدود سه سال گذشته، اداره کل کتابخانه های عمومی استان با شعار «کیفی سازی فضاهای موجود» شروع به بهسازی و تعمیر کلیه کتابخانه های عمومی استان نمود که این مهم تا به امروز ادامه دارد و در آخرین قدم در مرکز استان، کتابخانه عمومی استاد سعیدی بیرجند، با 95 درصد پیشرفت فیزیکی، مراحل پایانی مرمت را طی می کند.
محمدرضا رضایی، افزود: ما معتقدیم ایجاد جاذبه در کتابخانه ها، کمک شایانی به جذب اعضا می کند که در طول سه سال گذشته با افزایش چشمگیر کمک خیّران و اعتبارات نهادی و دولتی، تا حد بسیار زیادی به این هدف دست یافته ایم.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان نیز اظهار امیدواری کرد: کتاب و کتابخوانی جایگاه خود را در جامعه پیدا کند و ما متولیان فرهنگ بتوانیم این مسئله را بین مردم جا بیندازیم.
طاهره حمیدی، با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی، بیشترین کتابخانه سیّار روستایی کشور را دارد، ادامه داد: در خصوص مباحث فرهنگی، مشکل کمبود فضا و نیرو داریم؛ اما با این وجود فعالان این حوزه، دلسوزانه فعالیت می کنند و زحمت فراوانی می کشند.
در ادامه، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری و مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با همراهی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از کتابخانه عمومی محمدعلی کریم پور بیرجند بازدید و با کتابدار این کتابخانه در خصوص وضعیت اعضا و مراجعان، منابع و برنامه های فرهنگی کتابخانه مذکور، گفتگو کردند.
بیشتر
 [PageVisit]