شنبه 9 اسفند 1399  
در هفته کتاب برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان سرایان (سری اول) کتابخانه های عمومی شهرستان سرایان در هفته کتاب امسال، میزبان برنامه های فرهنگی متنوعی بودند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، کتابخانه های عمومی شهرستان سرایان، در هفته کتاب سال جاری، برنامه های متنوع فرهنگی ازجمله نشست کتاب خوان، بازدید مهدها و مدارس از کتابخانه همراه با قصه گویی و نمایشگاه کتاب برگزار کردند.
نشست قصه گویی توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سرایان در کانون عترت آموزش و پرورش
به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سرایان، برنامه قصه گویی در کانون عترت آموزش و پرورش این شهرستان اجرا شد. این برنامه ویژه پسران پایه های چهارم تا ششم ابتدایی و از کتاب «مثل ها و قصه هایشان» نوشته مصطفی رحماندوست بود.
هفتمین نشست کتاب خوان مدرسه ای شهرستان به همت کتابخانه قلم چی سه قلعه در مدرسه حکمت
در این نشست، شش نفر به معرفی کتاب مورد علاقه خود پرداختند.
«لاله سیاه» نوشته الکساندر دوما/ ارائه توسط: فاطمه ایزدپناه، «هری پاتر و سنگ جادو» نوشته جی کی رولینگ/ ارائه توسط: حدیث مختاری پور، «خطر در خانه آخر» نوشته آگاتا کریستی/ ارائه توسط: فاطمه شهسواری، «عنکبوتی ها» نوشته لارن الیور/ ارائه توسط: محدثه هروی، «عقرب های کشتی بمبک» نوشته فرهاد حسن زاده/ ارائه توسط: زهرا حسنی پور، «بفرمایید داخل، دم در بد است» نوشته حمیده سادات لطیفی/ ارائه توسط: زهره سادات باقری.
هشتمین نشست کتاب خوان مدرسه ای شهرستان توسط کتابخانه شهید علی انصاری آیسک در مدرسه پانزده شعبان
در این نشست، کتابهای «قصه های شب قرآنی» نوشته ثانی اثنین خان/ توسط: نرگس علمدار، «پسر دهقان و پادشاه» نوشته امید پناهی آذر/ توسط: عاطفه روحی نیا، «مرد نادان و صحرای سوزان» نوشته امید پناهی آذر/ توسط: فاطمه روحی نیا، «گاو طلایی» نوشته علی باباجانی/ توسط: زهرا میربلوکی و «محمد(ص) مثل گل بود» نوشته غلامرضا حیدری ابهری/ توسط: ملیحه حقیقی (کتابدار) معرفی و بازخوانی شد.
دیدار خواهران عضو ستاد نماز جمعه شهر آیسک با کتابداران کتابخانه شهید علی انصاری
به مناسبت هفته کتاب، خواهران عضو ستاد نماز جمعه شهر آیسک با حضور در کتابخانه شهید علی انصاری این شهر از کتابداران تقدیر و تشکر و برای انجام فعالیت های فرهنگی و گسترش فرهنگ کتابخوانی در شهر آیسک اعلام آمادگی کردند.
مسئول کتابخانه در این نشست به ارائه گزارش مختصری از وضعیت موجود کتابخانه پرداخت و حضور بیشتر والدین، بسیجیان و مدارس در کتابخانه را خواستار شد. برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب توسط بانوان و تشکیل جلسات حلقه های صالحین بسیج همراه با استفاده از منابع کتابخانه ازجمله موضوعات مطرح شده در این نشست بود.
بازدید کودکان مهدکودک بیت الرقیه(س) از کتابخانه شهید علی انصاری همراه با قصه گویی
همزمان با هفته کتاب،کودکان مهدکودک بیت الرقیه(س) شهر آیسک از کتابخانه شهید علی انصاری بازدید و در برنامه قصه گویی این کتابخانه شرکت کردند. برنامه قصه گویی برای 50 نفر از کودکان مهد بیت الرقیه(س) و از کتاب «365 قصه برای شب های سال» نوشته مژگان شیخی انجام شد.
برگزاری کلاس درسی پایه یازدهم دبیرستان دخترانه الزهرا(س) در کتابخانه شهید علی انصاری
همزمان با هفته کتاب و به همت دبیرستان دخترانه الزهرا(س) شهر آیسک، یک جلسه از کلاس آموزشی پایه یازدهم این دبیرستان در کتابخانه شهید علی انصاری برگزار شد. بدین ترتیب، دانش آموزان ضمن آموختن مطالب درسی خود، از منابع مرتبط با درسشان که در کتابخانه موجود است، استفاده و از بخش های مختلف کتابخانه نیز بازدید کردند.
نمایش کتب پرطرفدار کتابخانه شهید علی انصاری در سال 97
کتابخانه شهید علی انصاری شهر آیسک به مناسبت هفته کتاب، 20 عنوان کتاب پرطرفدار خود درطول هفت ماه گذشته سال 97 را به نمایش گذاشت.
تشکیل جلسه شورای دانش آموزی مدرسه پانزده شعبان شهر آیسک در کتابخانه شهید علی انصاری
اعضای شورای دانش آموزی مدرسه پانزده شعبان شهر آیسک ضمن حضور در کتابخانه شهید علی انصاری و دکلمه خوانی با موضوع کتاب و کتابخانه، جلسه شورای دانش آموزی را در کتابخانه برگزار کردند.
اجرای طرح کوله کتاب، سازماندهی نشست های مدرسه ای برای تمام پایه ها و معرفی برترین کتابخوانان مدرسه از جمله مباحث مطرح شده در این شورا بود.
برگزاری کلاس درسی پایه هشتم مدرسه شادروان محمدرضا خدیوی شهر آیسک در کتابخانه شهید علی انصاری
همزمان با هفته کتاب و با همت مدرسه شادروان محمدرضا خدیوی شهر آیسک، دانش آموزان پایه هشتم این مدرسه از کتابخانه شهید علی انصاری بازدید کردند.
دانش آموزان ضمن بازدید از کتابخانه و آشنایی با بخش های مختلف آن با نرم افزار سامان، شیوه های صحیح جستجو و سایر قابلیت های این سامانه آشنا شدند.
بازدید کودکان مهدکودک رنگین کمان از کتابخانه عمومی قلم چی همراه با قصه گویی
همزمان با هفته کتاب،کودکان مهدکودک رنگین کمان شهر سه قلعه از کتابخانه قلم چی این شهر بازدید و در برنامه قصه گویی این کتابخانه شرکت کردند.
معرفی بخش کودک و خدمات این بخش برای کودکان، توزیع فرم عضویت، اهدای کارت تبریک هفته کتاب به تمامی کودکان، شعرخوانی و اجرای سرود با موضوع کتاب توسط کودکان، برگزاری کارگاه نقاشی با موضوع کتاب و کتابخوانی و قصه گویی از کتاب «آفتاب پرست عجیب» ازجمله برنامه های اجرا شده در این بازدید بود.
کتاب «آفتاب پرست عجیب» به قلم و تصویر اریک کارل از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ترجمه سرور پوریا بازنشر شده و کتابی است که به کودکان کمک می‌کند ویژگی‌های فردی خود را دوست داشته باشند.  قهرمان اصلی این کتاب یعنی آفتاب پرست دوست دارد شبیه دیگر حیوانات شود و موفق هم می‌شود؛ اما هیچکدام از این تغییرات، کمکی نمی‌کند تا او به خواسته هایش برسد. او در نهایت متوجه می‌شود که دوست دارد خودش باشد؛ بدون اینکه بتواند شنا یا پرواز کند. اریک کارل با خلق تصاویری جذاب سعی کرده‌ است قوه تخیل مخاطبانش را به کار بگیرد و اثری ماندگار را در اختیار آنها قرار دهد.
بازدید دانش آموزان دبستان های دخترانه مددی و سمیه شهر سه قلعه از کتابخانه قلم چی
دانش آموزان دبستان های دخترانه مددی و سمیه در هفته کتاب از کتابخانه قلم چی شهر سه قلعه بازدید کردند. در این بازدید، دانش آموزان این دو مدرسه به صورت مجزا ضمن بازدید از کتابخانه با راهنمایی کتابدار کتابخانه با انواع خدمات، بخش ها و همچنین قوانین کتابخانه آشنا شدند و در انتها طبق یادگیری حاصل از این بازدید به تدوین گزارشی از آموخته های خود پرداختند.
بازدید بخشدار و امام جمعه شهر سه قلعه از کتابخانه قلم چی
به بهانه هفته کتاب، بخشدار و امام جمعه شهر سه قلعه و هیئت همراه ضمن بازدید از کتابخانه قلم چی از کتابدار این کتابخانه تقدیر و تشکر کردند و پیرامون وضعیت موجود کتابخانه به گفتگو نشستند.
معرفی اعضای فعال کتابخانه قلم چی شهر سه قلعه
کتابدار کتابخانه قلم چی شهر سه قلعه همزمان با هفته کتاب، اعضای فعال این کتابخانه را معرفی کرد. اسامی این افراد در تابلو اعلانات کتابخانه و رسانه های محلی سطح شهر نیز اعلام شد.

 
بیشتر
 [PageVisit]