شنبه 9 اسفند 1399  
در آخرین روز از هفته کتاب سال 97 صورت گرفت؛ افتتاح ساختمان جدید کتابخانه صاحب الزمان(عج) روستای پهنایی شهرستان قاینات صبح روز پنج شنبه، اول آذر ماه و همزمان با آخرین روز هفته کتاب سال 97، ساختمان جدید کتابخانه عمومی صاحب الزمان(عج) روستای پهنایی شهرستان قاینات با حضور فرماندار این شهرستان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی و فرمانده سپاه شهرستان قاینات، افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، ساختمان جدید کتابخانه صاحب الزمان(عج) با زیربنای 120 مترمربع در زمینی به مساحت 970 مترمربع و با اعتباری بالغ بر 130 میلیون تومان از اعتبارات دولتی جهت ساخت، 41 میلیون تومان از محل اعتبارات نهاد برای تجهیز و 20 میلیون تومان از اعتبارات قرارگاه محرومیت زدایی قرب کوثر سپاه، احداث شد و بهره برداری رسید.
فرمانده سپاه شهرستان قاینات در مراسم افتتاح کتابخانه مذکور گفت: از ویژگی های یک بسیجی، بصیرت است که لازمه آن روی آوردن به کتاب است.
سرهنگ رضا هزاری، افزود: امیدواریم با افتتاح ساختمان جدید کتابخانه روستای پهنایی، مردم این روستا بیش از پیش به مطالعه روی بیاورند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی نیز در این مراسم، خاطرنشان، کتابخانه صاحب الزمان(عج) اولین کتابخانه روستایی شهرستان قاینات است و محل قبلی ساختمان آن نامناسب بود؛ لذا تصمیم بر ساخت کتابخانه جدید گرفته شد و کتابخانه ای که امروز افتتاح شد، از بهترین امکانات و تجهیزات برخوردار است.
محمدرضا رضایی، گفت: از مردم روستا انتظار داریم این کتابخانه را فعال نگاه دارند و از اعضای شورای اسلامی روستا می خواهیم کتابدار این کتابخانه را به عنوان یک نیروی فرهنگی بشناسند و در امور فرهنگی روستا دخیل کنند.
وی در ادامه به پروژه کتابخانه مرکزی قاین اشاره کرد و اظهار داشت: این پروژه با زیربنای 3000 مترمربع، بزرگترین پروژه کتابخانه ای استان است و از سال 88 که کلنگ آن زده شده با مشکلاتی مواجه شده بود که در طول سه سال اخیر با پیگیری های صورت گرفته، این مشکلات برطرف شده و برای سال جاری 2 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار دولتی برای آن مصوب شده است.
بیشتر
 [PageVisit]