دوشنبه 18 اسفند 1399  
در هفته پایانی آبان انجام شد؛ برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه همزمان با هفته کتاب، نمایشگاه کتاب از نورسیده ها و بازنمایی کتابهای های طرح پنجاه کتاب از سال 95 تاکنون و نمایشگاه برگزیده کارتون کتاب در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، هدف از برپایی این نمایشگاه، رواج فرهنگ مطالعه، تبیین نقش و اهمیت کتاب بین مردم، ترغیب جوانان به فرهنگ مطالعه، آشنایی اعضای کتابخانه با کتاب های نورسیده بود.
همچنین اجرای قصه گویی برای کودکان و خردسالان، کتاب بازی با انگشت و عروسک های انگشتی، مسابقه نویسندگی با عنوان «کلبه یار مهربان» در دو بخش فرهنگی و ادبی با عنوان خلاصه بهترین کتابی که خوانده ای و شعر، قطعه، داستانک از برنامه های اجرا شده در کتابخانه ملاعبدا... بشروی در هفته کتاب امسال بود.
گفتنی است، کتابخانه امام جعفر صادق(ع) شهر ارسک، نشست قصه گویی از مجموعه «دختر نارنج و ترنج» از سری کتابهای «سه دخترون» نوشته محمدرضا شمس را در هفته کتاب برگزار کرد و سپس شرکت کنندگان به انتخاب خودشان، کتاب‌های «ماه پیشونی»، «دختر گل خندان» و «دختر نارنج و ترنج» را خوانده و به نکات مهم و آموزنده کتاب اشاره کردند.
این رمان‌ها، ۵۰ صفحه‌ای هستند و در واقع بازآفرینی داستان‌های کهن با شخصیت پردازی های نوین و پیشامدهای تازه‌ را شکل می‌دهند. واحد کودک و نوجوان انتشارات افق-  فندق، مسئولیت نشر این مجموعه را بر عهده داشته است. رمان سه‌گانه «سه دخترون» با بازآفرینی افسانه دختران به‌ یادماندنی سرزمینمان، هم اشک به گوشه‌ چشم‌ها می‌نشاند و هم خنده به لب‌ها می‌آورد.

 
بیشتر
 [PageVisit]