دوشنبه 18 اسفند 1399  
همزمان با اولین هفته از مهر ماه برگزار شد؛ معرفی کتاب «هدهد سفید» در کتابخانه علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه کتابخانه عمومی علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه شهرستان فردوس در اولین هفته از مهر ماه، برنامه های فرهنگی متنوعی با محوریت کتاب «هدهد سفید» برگزار کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، همزمان با آغاز سال تحصیلی و در اولین هفته از مهر ماه، کتابخانه عمومی علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه در اولین هفته از مهر ماه، نشست معرفی و جمع خوانی و بررسی کتاب «هدهد سفید» را با حضور اعضای دختر نوجوان برگزار کرد.
در این نشست که با هدف آشنایی اعضای نوجوان کتابخانه با جلدهای مختلف کتاب «هدهد سفید» برگزار شد، فاطمه صالح نیا، کتابدار کتابخانه به معرفی این کتاب پرداخت و در ادامه، جلد سوم کتاب مذکور توسط نوجوانان جمع خوانی شد. در پایان، هر کدام از نوجوانان آثار مشابه با محتوای «هدهد سفید» از جمله خاطره ها و تجربیات کتابخانه ای خود را مطرح کردند و مقرر شد، نوجوانان آثار خود را به صورت مکتوب به کتابخانه تحویل دهند.
گفتنی است «هدهد سفید» کتابی است که به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، برای نوجوانان منتشر شده و در آن به موضوعات مختلف از جمله عموم داستان ها، اشعار، نمایشنامه ها، کمیک استریپ و گزارش های مربوط به کتاب و کتابخانه پرداخته شده است و از این نظر می‌توان گفت: نخستین تجربه اینچنین در عرصه ادبیات کودک و نوجوان است. نکته جالب در مورد کتاب «هدهد سفید» این است که بیش از یک سوم مطالب کتاب توسط نوجوانان و کودکان نوشته شده است.

 
بیشتر
 [PageVisit]