دوشنبه 18 اسفند 1399  
همزمان با بیست و ششمین دوره هفته کتاب برگزار شد؛ برنامه های ویژه فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس (سری دوم) کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس در گرامیداشت هفته کتاب، برنامه های فرهنگی ویژه این ایام را برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، کتابخانه عمومی قائم(عج) فردوس  و کتابخانه علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه، همزمان با هفته کتاب امسال، برنامه هایی از جمله خادم الصلوتی، نشست قصه گویی و نشست جمع خوانی برگزار کردند.
خادم الصلوتی کتابخانه های شهرستان فردوس در نماز جمعه
مسئولان و کتابداران کتابخانه های قائم(عج) فردوس و علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه ضمن، حضور در مصلی نماز جمعه، خادم الصلوه نمازگزاران شدند.
خادم الصلواتی نماز گزاران در ورودی خواهران مصلی نماز جمعه فردوس و اسلامیه، معرفی و شعرخوانی درباره امام زمان(عج)، قصه گویی از کتاب «سار کوچولو نمی تواند پرواز کند» با موضوع کتابخوانی، نقاشی و رنگ آمیزی با موضوع کتاب و کتابخوانی، پذیرایی از نمازگزاران و اهدای برچسب به کودکان از جمله برنامه هایی بود که توسط مسئولان و کتابداران شهرستان فردوس در مصلی برگزاری نماز جمعه برگزار شد.
حضور مسئول کتابخانه علامه شیخ مفید در جشن کتاب مهدکودک و پیش دبستانی کوثر
در این برنامه که با حضور 50 نفر از کودکان مهد و پیش دبستانی کوثر باغشهر اسلامیه برگزار شد، ملیحه عابدینی مسئول کتابخانه ضمن معرفی کتاب «اسمش چیه؟» سروده مصطفی رحماندوست و دیگران و «رفتم به باغی»  سروده محمدهادی محمدی به شعرخوانی و باهم خوانی این دو کتاب برای کودکان پرداخت. همچنین به مناسبت همزمانی با ایام ولادت پیامبر اکرم(ص)، داستان ولادت و کودکی پیامبر(ص) به زبان ساده برای کودکان بیان شد.
اجرای سرود کتاب توسط کودکان، برپایی نمایشگاه کتاب های دست ساز کودکان با موضوع آزاد و  تهیه کادرستی کتاب، برگزاری مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی با موضوع کتاب و اهدای جایزه به کودکان از دیگر برنامه هایی بود که به همت کتابخانه علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه در مهد و پیش دبستانی کوثر برگزار شد.
نشست قصه گویی ویژه کودکان پیش دبستانی در کتابخانه علامه شیخ مفید
در این نشست که با حضور 45 کودک از پیش دبستانی امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد، فاطمه صالح نیا، کتابدار کتابخانه به معرفی کتاب «30 قصه، 30 شب» نوشته مژگان شیخی پرداخت و سپس قصه «گلی و خانم بیق بیق» را  برای کودکان قصه گویی کرد و در ادامه 3 کودک این قصه را بازگویی کردند.
اجرای سرود با موضوع کتابخوانی، تقدیم گل به کتابدار و اجرای بازی و مسابقه در محوطه کتابخانه از دیگر برنامه های برگزار شده در این نشست بود.
نشست معرفی کتاب «هیچ کس جرئتش را ندارد» در مدرسه شهیدان محب راد باغشهر اسلامیه
همزمان با هفته کتاب، مسئول کتابخانه علامه شیخ مفید به منظور تشویق دانش آموزان به کتابخوانی ضمن حضور در جمع دانش آموزان پایه ششم مدرسه شهیدان محب راد و معرفی کتابخانه و خدمات آن، به معرفی کتاب «هیچ کس جرئتش را ندارد« از سری کتب کتابخوان آبان ماه 97، پرداخت و بخش هایی از آن توسط دانش آموزان خوانش شد.

 
بیشتر
 [PageVisit]