پنجشنبه 6 تير 1398  
پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس-2

پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس-3

پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس-1
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد؛ پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس با حضور فرماندار شهرستان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی و سایر اعضای انجمن این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، فرماندار شهرستان فردوس در این جلسه گفت: یکی از بهترین راه های افزایش اطلاعات عمومی، مطالعه کتاب است و اگر بتوانیم مردم را به کتاب وکتابخوانی تشویق و ترغیب کنیم، توانسته ایم گامی مثبت در جهت پیشرفت جامعه برداریم.
حسن میرزایی با تأکید بر اینکه فضا و امكانات كتابخانه نیز تأثير بسيار زيادي در رشد فرهنگي دانش آموزان دارد، خواستار همکاری بیشتر ادارات و کانون های سطح شهر برای توسعه و گسترش فرهنگ کتابخوانی شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی به عنوان بستر فرهنگی جامعه گفت: با همت امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان فردوس، تفاهم نامه ساخت کتابخانه قلم چی در سال جاری امضا شد و از ابتدای سال احداث آن از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای شهرستان آغاز شده است.
محمدرضا رضایی، افزود: دکتر محمدرضا امیرحسنخانی، نماینده مردم شهرستان های فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی نیز جهت تسریع در امر احداث کتابخانه مرکزی فردوس، قول پرداخت سه میلیارد ریال را داد که  نیمی از آن به مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال واریز شده است.
وی ادامه داد: در خصوص کتابخانه روستای باغستان نیز بخش عظیمی  از کار انجام شده و مراحل پایانی آن با کمک خیرین انجام خواهد شد.
وی همچنین پس از ارائه گزارش درباره کتابخانه های شهرستان فردوس گفت: خوشبختانه با توجه به عملکرد بسیار خوب انجمن شهرستان فردوس در سال گذشته، این انجمن توانست به عنوان «انجمن برتر کشور» از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور انتخاب شود.
شایان ذکر است در پایان جلسه با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس، تقدیر شد.

 
بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 512