پنجشنبه 6 تير 1398  
برنامه های هفته دوم دی شهرستان بیرجند-4

برنامه های هفته دوم دی شهرستان بیرجند-3

برنامه های هفته دوم دی شهرستان بیرجند-5

برنامه های هفته دوم دی شهرستان بیرجند-2

برنامه های هفته دوم دی شهرستان بیرجند-1
در هفته دوم دی ماه برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند در هفته دوم دی ماه، برنامه های فرهنگی متنوعی اجرا کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، کتابخانه های عمومی الغدیر و شهدای باقریه بیرجند برنامه هایی از قبیل نشست قصه گویی، کارگاه نقاشی، بازدید از کتابخانه، نشست کتاب خوان، نشست قصه خوانی و کارگاه نویسندگی برگزار کردند.
نشست قصه گویی در بخش تخصصی کودک کتابخانه الغدیر
نشست قصه گویی با هدف پرورش حس خلاقیت و تصویرسازی در بخش تخصصی کودک کتابخانه برپا شد. طی این برنامه، داستانی از کتاب «قصه های شبهای چله» بازگویی شد.
برگزاری کارگاه نقاشی در بخش تخصصی کودک کتابخانه الغدیر
بخش تخصصی کودک کتابخانه الغدیر با هدف پرورش حس خلاقیت و رؤیاپردازی، اقدام به برگزاری کارگاه رنگ آمیزی کرد. طی این برنامه، طرحهای متنوعی در اختیار کودکان قرار گرفت و آنها بر اساس سلیقه و حس درونی خود به رنگ آمیزی آن طرح ها پرداختند.
بازدید دبستان دخترانه صبا از کتابخانه شهدای باقریه
در تاریخ نهم دی ماه، کتابخانه شهدای باقریه میزبان جمعی از دانش آموزان دبستان دخترانه صبا از مهرشهر بود. در این بازید، کتابخانه معرفی شد و سپس از کتاب «عینک خرس کوچولو» برای کودکان قصه گویی شد.
صد و سیزدهمین نشست کتاب خوان کتابخانه ای شهرستان بیرجند در کتابخانه شهدای باقریه
در این نشست، شش نفر به معرفی کتاب مورد علاقه خود پرداختند.
«سازدهنی» نوشته مهری ماهوتی/ ارائه توسط: زینب طالبی، «مثل ها و قصه هایشان: قصه های پاییز» نوشته مصطفی رحماندوست/ ارائه توسط: سمانه گرگی، «عموی مهربان: قصه هایی از امام جواد (ع)» نوشته حسین فتاحی/ ارائه توسط: مرضیه میرزایی، «مامان بزرگ جدید» نوشته الیزابت اشتاین کلنر/ ارائه توسط: سیده صدیقه قاسمی، «مهمان چینی و خورش فسنجان: قصه های ایرانی» نوشته محمود پوروهاب/ ارائه توسط: کوثر عبداللهی و «داینای ترسو» نوشته برایان موزس/ ارائه توسط: زینب درویشی سرنابادی.
نشست قصه خوانی از کتاب «کلاغ های بالای درخت صنوبر» در کتابخانه شهدای باقریه
کتابخانه شهدای باقریه در یک نشست قصه خوانی، میزبان جمعی از کودکان عضو کتابخانه بود. کتاب «کلاغ های بالای درخت صنوبر» اثریست مصور که برای کودکان و خردسالان تهیه شده و تنها داستان کوتاه آلدوس هالسکي، رمان‌نويس شهير انگليسي است. شخصيت‌هاي اصلي اين داستان، دو کلاغ هستند که بالاي يک درخت صنوبر زندگي مي‌کنند. پايين درخت، داخل حفره‌اي در درخت مار پير و تنبلي خانه دارد. اين مار، هر روز از نبود کلاغ‌ها استفاده کرده، به خانه آن‌ها مي‌رود و تخم آن‌ها را به عنوان صبحانه مي‌خورد. خانم کلاغ که از اين کار مار کلافه شده به فکر مي‌افتد راه‌حلي براي اين مشکل پيدا کند.
در این نشست، کودکان به بلندخوانی قصه زیبای «کلاغ های بالای درخت صنوبر» پرداختند؛ به این صورت که کتاب را تا نیمه بلندخوانی کردند و کتابدار از آن ها خواست تا ادامه داستان را با خلاقیت خود نوشته و ادامه دهند، سپس ادامه داستان را خواندند و با نوشته های خود مقایسه کردند.
کارگاه «نویسندگی بدون ترس!» در کتابخانه شهدای باقریه
کتابخانه شهدای باقریه با حضور جمعی از اعضای کودک و نوجوان خود، اقدام به برپایی کارگاه نویسندگی خلاق کرد.
در این کارگاه، از اعضا خواسته شد تا با چهار کلمه «عصا، ماهی، مامان، حلقه» جمله، داستانک و یا متن کوتاه خلاقانه نوشته و آن را در حضور دیگر حضار بخوانند. از اهداف برگزاری این کارگاه، می توان به تقویت اعتماد به نفس، تقویت جرأت نوشتن و تشویق به کتابخوانی بیشتر جهت تقویت گنجینه لغات ذهنی شان اشاره کرد. در پایان نیز به سه نوشته برتر جوایزی تعلق گرفت.

 
بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 622