پنجشنبه 6 تير 1398  
برنامه های فرهنگی کتابخانه های بشرویه در هفته اول دی ماه-5

برنامه های فرهنگی کتابخانه های بشرویه در هفته اول دی ماه-4

برنامه های فرهنگی کتابخانه های بشرویه در هفته اول دی ماه-2

برنامه های فرهنگی کتابخانه های بشرویه در هفته اول دی ماه-1

برنامه های فرهنگی کتابخانه های بشرویه در هفته اول دی ماه-3
در هفته اول دی ماه برگزار شد؛ جمع خوانی و نشست کتاب خوان در کتابخانه ملاعبدالله بشروی کتابخانه عمومی ملاعبدالله بشروی، برنامه های فرهنگی ویژه ای در هفته اول دی ماه برگزار کرد.
جمع خوانی کتاب، نشست کتاب خوان کتابخانه ای و جلسات آموزشی از جمله برنامه های فرهنگی برگزار شده در کتابخانه عمومی ملاعبدالله بشروی بشرویه بود.
جمع خوانی کتاب «ادب نبوی» از سری کتابهای کتاب خوان آذر در جمع طلاب حوزه علمیه شهرستان بشرویه
بازدید طلاب حوزه علمیه به مناسبت هفته پژوهش از کتابخانه ملاعبدالله بشروی از برنامه های آموزشی این کتابخانه بود. در این راستا کتابداران، مطالبی در خصوص منابع مرجع، سامانه مدیریت کتابخانه های عمومی و نحوه جستجو و استفاده از خدمات کتابخانه ها ارائه کردند.
کتاب «ادب نبوی» مجموعه سخنرانی های آقامجتبی تهرانی است که توسط مؤسسه فرهنگی پژوهشی مصابیح الهدی در سال 1395 منتشر شده است. موضوع این کتاب، سفارشات پیامبر اکرم(ص) به امیر مؤمنان(ع) است.آیت الله حاج آقا تهرانی به شرح مبسوط این حدیث پرداخته اند. ایشان می فرمایند: پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) انسان کاملی است که جمیع اعمالشان موحدانه است و هیچ شائبه شرک و نفاق در آنها راه ندارد و ایشان، علی (علیه السلام) را به ادب الهی تأدیب فرموده اند.
در این کتاب، اشاره شده که پیامبر اکرم(ص) که توسط خداوند متعال تربیت شده اند، از دو شیوه مستقیم و غیرمستقیم به تربیت مؤمنان می پردازند که در این کتاب، شیوه مستقیم تبیین شده است. توصیه های رسول اکرم(ص) به امام علی(ع) در این حدیث، شش مورد است که عبارتند از:  توصیه به راستگویی، ورع، خوف از خداوند، گریستن از خوف خداوند، بخشش مال و جان در راه دین و اخذ سنت ایشان در نماز و روزه و صدقه.
جمع خوانی کتاب «ناقوس ها به صدا درمی آیند» در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه
در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه که در کتابخانه ملاعبدالله بشروی برگزار شد، کتاب «ناقوس ها به صدا درمی آیند» به اعضای انجمن معرفی و بخشهایی از کتاب خوانده شد. این کتاب، نوشته ابراهیم حسن بیگی است که توسط انتشارات عهد مانا در سال 96 به چاپ رسیده است. کتاب «ناقوس ها به صدا در می آیند» رمانی است درباره امام علی علیه السلام.  این رمان از کلیسایی آغاز می شود که مردی تاجیک برای فروش کتابی که پیدا کرده به نزد کشیش کلیسا می رود. این کشیش عاشق کتاب های خطی و قدیمی است و با دیدن این کتاب به ارزش تاریخی آن پی می برد؛ اما پس از خواندن کتاب به ارزش حقیقی کتاب، یعنی همان شخصیت امام علی بن ابیطالب علیه السلام پی می برد و با آن آشنا می شود.
سی امین نشست کتاب خوان کتابخانه ای شهرستان بشرویه
در این نشست، پنج عنوان کتاب ارائه و بازخوانی شد.
«خفاش دیوانه» نوشته جین ویلیس، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان/ ارائه توسط: ابوالفضل عامری (عضو کتابخانه)، «افسانه شاهان و پهلوانان» نوشته محمود مشرف آزاد تهرانی، نشر مهاجر/ ارائه توسط: امید مرادیان (عضو کتابخانه)، «قصه های ساده» نوشته مهدی آذر یزدی، نشر اندیشمندان یزد/ ارائه توسط: رضا بیابانی (فعال فرهنگی)، «یه قل دو قل» نوشته طاهره ایبد، انتشارات به نشر/ ارائه توسط: علی اکبر بخشایش (کتابدار) و «شنگال» نوشته کیو مکلیر، انتشارات فاطمی/ ارائه توسط: حمید قاسمی زاده (کتابدار).
سی و دومین نشست کتاب خوان کتابخانه ای شهرستان بشرویه
در این نشست، کتابهای «یک فنجان قهوه با نیوتن» نوشته مایکل وایت، نشر سمام/ توسط: محسن مقیمیان اول(عضو کتابخانه)، «ابووصال » نوشته محدثه علیجان روشن ، نشر شهید کاظمی/ توسط: امیر رخشنده (عضو کتابخانه)، «امیر کبیر» نوشته فرهاد حسن زاده،نشر مدرسه/ توسط: یونس خاکشور (عضو کتابخانه)، «مترسک مزرعه ی آتشین» نوشته داوود امیریان، نشر کتابستان معرفت/ توسط: محمد مهدی برگی (عضو کتابخانه)، «زندگی نامه دکتر شید مصطفی چمران» نوشته مهدی چمران، نشر بنیاد شهید چمران/ توسط: ابراهیم طوافی (کتابدار) و «مدافعان حرم» گردآوری شده توسط مؤسسه فرهنگی شهید ابراهیم هادی، انتشارات شهید ابراهیم هادی/ توسط: مهدی فرهادی(عضو کتابخانه) معرفی و بازخوانی شد.

 
بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 641