پنجشنبه 6 تير 1398  
برنامه های فرهنگی  کتابخانه های شهرستان درمیان به مناسبت 9 دی-2

برنامه های فرهنگی  کتابخانه های شهرستان درمیان به مناسبت 9 دی-5

برنامه های فرهنگی  کتابخانه های شهرستان درمیان به مناسبت 9 دی-1

برنامه های فرهنگی  کتابخانه های شهرستان درمیان به مناسبت 9 دی-3

برنامه های فرهنگی  کتابخانه های شهرستان درمیان به مناسبت 9 دی-4
همزمان با حماسه 9 دی برگزار شد؛ برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان درمیان کتابخانه های عمومی شهرستان درمیان در آستانه نهم دی ماه روز بصیرت و استقامت برنامه های متنوع فرهنگی برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب، مسابقه نقاشی، مسابقه کتابخوانی و نشست کتاب خوان از جمله برنامه های برگزار شده در کتابخانه های استاد احمدی بیرجندی و شهید رجایی شهرستان درمیان بود.
جمع خوانی کتاب  «حماسه  9 دی» در کتابخانه استاد احمدی اسدیه
به مناسبت فرارسیدن 9 دی روز «بصیرت» کتاب  حماسه 9 دی» گردآوری شده توسط سعید صلح میرزایی در کتابخانه استاد احمدی بیرجندی، معرفی و جمع خوانی شد.
حماسه 9 دی، نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابر تمام دنیای آنها خواهند ایستاد. روز نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصیرت و میثاق امت با ولایت» تبدیل به یوم الله و ماندگار شد. در این روز تاریخی، ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه ای دیگر آفرید و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید ساخت و قلب امام زمان(عج) و نایب بر حقش حضرت آیت الله العظمی خامنه ای را شاد کرد .بنابراین اگر ۹ دی پاس‌داشته می‌شود و در خصوص آن صحبت می‌شود، برای باقی‌ماندن در گذشته نیست؛ بلکه عبرت و درسی برای آینده و مایه بصیرت است. انتشارات انقلاب اسلامی قبل از این کتاب، سه اثر پیرامون فتنه ۸۸ منتشر کرده بود با عناوین «شرح ماجرا»، «نقشه نقشه بر آب» و «کالبدشکافی فتنه ۸۸.»
این اثر نیز گرچه مشتمل بر بیانات گوهربار معظّم له است؛ اما جهت نگاه این کتاب با سه اثر گذشته متفاوت است. این کتاب با رعایت سیرتاریخیِ بیانات، مخاطب را با تاریخ همراه می‌کند و این همراهی، فواید متعددی را برای او به همراه خواهد داشت. مخاطب نکته‌سنج، مدیریت میدانی رهبر عزیز را خواهد دانست و خواهد فهمید که به آگاهی رساندن عموم مردم، چقدر سخت و زمان‌بر است.
مسابقه نقاشی با موضوع  صرفه جویی در مصرف آب در کتابخانه استاد احمدی بیرجندی
با هدف آموزش و فرهنگ سازی در خانواده ها و کودکان، مسابقه نقاشی با موضوع «صرفه جویی در مصرف آب»، در بخش کودک کتابخانه استاد احمدی بیرجندی اسدیه برگزار شد.
تجربه نشان داده است که کودکان و نوجوانان، بهترین گزینه برای آموزش و اصلاح الگوی مصرف هستند که علاوه بر خود، قابلیت تأثیرگذاری بالایی بر دیگران و بزرگسالان دارند.
آموزش و مشارکت دادن کودکان در طرح هایی مثل همیار آب یا حامی آب و از این قبیل، علاوه بر تقویت حس مسئولیت پذیری در آنها، می تواند موجبات تعمیق باورها و ترویج هنجارهای درست در مدیریت مصرف منابع آب از طریق آنها در سطح خانواده ها را فراهم سازد.
مسابقه کتابخوانی با عنوان «بصیرت انقلابی» در کتابخانه استاد احمدی بیرجندی
به مناسبت حماسه 9 دی مسابقه کتابخوانی بصیرت انقلابی از سوی کتابخانه استاد احمدی بیرجندی برگزار می شود.
این مسابقه با محوریت کتاب «حماسه ۹ دی» با گردآوری سعید صلح ‌میرزایی و کتاب «بصیرت و استقامت: بیانات مقام معظم رهبری پیرامون بصیرت و استقامت با ضمیمه فتنه» ویژه طلاب حوزه علمیه برادران شهر اسدیه برگزار می شود.
نمایشگاه کتاب «بصیرت» در کتابخانه استاد احمدی بیرجندی
به مناسبت 9 دی، نمایشگاهی با عنوان «بصیرت» شامل کتاب‌هایی با موضوع بصیرت در کتابخانه استاد احمدی بیرجندی برپا شد. در این نمایشگاه، سعی شده از چهره های محوری انتخابات 88، فتنه، بصیرت و جنگ نرم، آثار ارزشمندی انتخاب و در معرض نمایش عموم قرار گیرد.
کالبد شکافی فرهنگی فتنه 88، فتنه سبز، وظایف در شرایط فتنه، انتخابات دهم، مردم تصمیم می گیرند، نظریه فتنه، دایره قرمز، طبل های توخالی، نقش انگلیس، حماسه تلخ، حادثه و حماسه 88 بخشی از عناوین کتاب‌های به نمایش درآمده با موضوع فتنه 88 است.
علاقه مندان می توانند تا 12 دی ماه از این نمایشگاه دیدن کنند.
مدرسه دکتر علوی طبس مسینا میزبان نشست کتاب خوان
ششمین نشست کتاب خوان مدرسه ای به همت کتابخانه شهید رجایی در دبستان دکتر علوی شهر طیس مَسینا، با حضور دانش آموزان سال سوم ابتدایی، برگزار شد.
در این نشست، پنج کتاب معرفی شد.
«راز آبهای روی زمین» نوشته  مستوره سادات مدرسی/ ارائه توسط: فرنیا تیموری (دانش آموز)، «وقتی تو خوشحالی» نوشته آیلین اسپینلی/ ارائه توسط: بیتا قاسمی (دانش آموز)، «مدرسه چه خوبه» نوشته لورن چایلد/ ارائه توسط: مهدیه وطن دوست (دانش آموز)، «گنجی پشت دیوار» نوشته مرتضی دانشمند/ ارائه توسط: حفصه محمدی (دانش آموز) و «مدرسه دوست داشتنی» نوشته مایکلین ماندی/ ارائه توسط: فاطمه عبرانی (دانش آموز).

 
بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 654