دوشنبه 27 خرداد 1398  
برنامه های کتابخانه  شهید علی انصاری آیسک در نیمه دوم آذر-1

برنامه های کتابخانه  شهید علی انصاری آیسک در نیمه دوم آذر-2

برنامه های کتابخانه  شهید علی انصاری آیسک در نیمه دوم آذر-4

برنامه های کتابخانه  شهید علی انصاری آیسک در نیمه دوم آذر-3

برنامه های کتابخانه  شهید علی انصاری آیسک در نیمه دوم آذر-5
در نیمه دوم آذر ماه برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی در کتابخانه عمومی شهید علی انصاری شهر آیسک کتابخانه شهید علی انصاری شهر آیسک شهرستان سرایان، در نیمه دوم آذر ماه، برنامه های فرهنگی متنوعی برگزار کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، نشست کتاب خوان، قصه گویی، مسابقه شطرنج و جمع خوانی از جمله برنامه های برگزار شده در کتابخانه عمومی شهید علی انصاری است.
دهمین نشست کتاب خوان مدرسه ای شهرستان سرایان در مدرسه پانزده شعبان
در این نشست، شش نفر به معرفی کتابهایی که خوانده بودند پرداختند.
«افسانه پهلوان ژوان» نوشته امید پناهی آذر/ ارائه توسط: فاطمه روحی نیا، «جنگ سهراب و دیو کوهستان» نوشته امید پناهی آذر/ ارائه توسط: عاطفه روحی نیا، «شاهزاده باهوش» نوشته امید پناهی آذر/ ارائه توسط: عارفه کارگر، «حضرت فاطمه(س)» نوشته حسین فتاحی/ ارائه توسط: مهدیه زهرایی، «دزدان و شاعر نادان» نوشته امید پناهی آذر/ ارائه توسط: عاطفه کارگر و «مدرسه دوست داشتنی من» نوشته مایکلین ماندی/ ارائه توسط: معصومه آویژه رمضانی.

بازدید کدکان مهد کودک ستاره های شهراز کتابخانه همراه با قصه گویی
مهدکودک ستاره های شهر آیسک ضمن بازدید از کتابخانه شهید علی انصاری در برنامه قصه گویی این کتابخانه شرکت کرد. برنامه قصه گویی برای 50 نفر از کودکان مهد ستاره ها و از کتاب «365 قصه برای شب های سال» نوشته مژگان شیخی انجام شد. گفتنی است در این برنامه برای کتاب، کارتهای رنگی در ابعاد کوچک تهیه شد و هر یک از کودکان با نقاشی شخصیت های قصه، تصویرگری کارتها را انجام دادند.
مسابقه شطرنج ویژه خواهران
یک دوره مسابقه شطرنج ویژه خواهران با شرکت 20 نفر در 7 دور به روش سوئیسی با داوری «محمدزاده» رئیس هیات شطرنج شهر آیسک در کتابخانه عمومی این شهر برگزار شد. در این دوره از مسابقات، کوثر داوری با 5/4 امتیاز، نرگس علمدار و مهلا جهانیان با 4 امتیاز در رده سنی 12 سال و فاطمه کارگر، الهام محمدزاده و زهرا جهانیان هر 3 نفر با کسب 6 امتیاز در رده آزاد به ترتیب حائز رتبه های اول تا سوم دند. در پایان مسابقه به نفرات برتر جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.
جمع خوانی کتاب «مدرسه دوست داشتنی من»
کتاب «مدرسه دوست داشتنی من» توسط اعضای کتابخانه شهید علی انصاری، جمع خوانی و بلندخوانی شد. این کتاب کوچک و جالب، نوشته مایکلین ماندی، درباره مشکلات و چالش‌های کودکان در مدرسه است. تکالیف، هم‌کلاسی‌ها، معلم‌ها، رویارویی با مسائل جدید و ناشناخته و یادگرفتن چیزهای تازه از جمله موضوعات این کتاب است. نویسنده در این کتاب، چند راهکار عملی و امتحان شده برای کودکان و مشکلات مدرسه، ارائه می‌دهد.

جمع خوانی کتاب «قصه های شیرین شاهنامه: کودکی رستم»
نشست جمع خوانی کتاب «قصه های شیرین شاهنامه: کودکی رستم» در کتابخانه شهید علی انصاری اجرا شد. این کتاب نوشته حسین فتاحی است و همانطور که از عنوان آن مشخص است، داستان کودکی رستم را روایت می کند. کودکان با شرکت در این برنامه و جمع خوانی داستان کودکی رستم، بخشی از اشعار شاهنامه که مربوط به این قسمت است را نیز خواندند.

 
بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 748