دوشنبه 30 ارديبهشت 1398  
محمد فولادي- رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سرایان
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سرایان 800 عضو جدید به کتابخانه های عمومی سرایان اضافه شده است 800 نفر در شش ماهه اول امسال به اعضای کتابخانه های عومی شهرستان سرایان، اضافه شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سرایان با بیا این مطلب، گفت: تعداد اعضا در شش ماه اول امسال رشد داشت؛ به گونه ای که از ابتدای امسال 800 عضو جدید به کتابخانه های عمومی شهرستان اضافه شدند. پارسال سه هزار و 200 نفر در کتابخانه های عمومی عضو بودند که امسال این تعداد به چهار هزار نفر افزایش یافت.

محمد فولادی، افزود: البته در افق 1404 باید پنج هزار نفر عضو کتابخانه های عمومی باشند که امید است تا آن زمان با ساخت کتابخانه روستایی در روستای بغداده، شاخص اعضا به چشم انداز مورد نظر برسد.

به گفته وی، سرایان در شاخص های اعضا و زیربنا برخوردار و با توجه به جمعیت جلوتر از سرانه است. این شهرستان، چهار باب کتابخانه عمومی با 16 هزار مترمربع فضا و 55 هزار جلد کتاب دارد.

وی با بیان اینکه اعتبار سال گذشته از محل دو درصد نفت بود و برای پروژه های ناتمام، تجهیز کتابخانه ها و تأمین سیستم گرمایشی هزینه شد، ادامه داد: برای امسال نیز ادامه عملیات عمرانی کتابخانه شهید علی انصاری آیسک، تجهیز و... در دستور کار است.

مردم روستای بغداده کتابخانه می خواهند

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سرایان گفت: مردم روستای بغداده، درخواست احداث کتابخانه عمومی دارند و به این منظور، زمین مورد نیاز و مبلغ 30 میلیون ریال را اهدا کرده اند؛ اما ساخت کتابخانه ای با زیربنای 100 مترمربع در روستا یک میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

محمد فولادی با اشاره به این که اداره کل کتابخانه های عمومی شهرستان نیز با درخواست موضوع موافقت کرده است، افزود:

شهرستان سرایان، چهار باب کتابخانه با 1600 مترمربع فضا و 55 هزار جلد کتاب دارد.

 

بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 286