سه‌شنبه 1 بهمن 1398  در اولین هفته از خرداد ماه برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس در هفته اول خرداد ماه، برنامه های فرهنگی ویژه ای برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، کتابخانه عمومی(عج) قائم و کتابخانه علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه شهرستان فردوس، در اولین  هفته از خرداد ماه، برنامه هایی از جمله  نشست کتاب خوان، نشست قصه گویی، نمایشگاه کتاب و نشست معرفی و جمع خوانی کتاب برگزار کردند.
معرفی کتاب «8 قصه از امام جواد(ع)» در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان فردوس
در این نشست که به همت کتابخانه عمومی قائم(عج) فردوس و با حضور 27 کودک برگزار شد، زینب کدخدایی، مسئول کتابخانه عمومی قائم(عج) به معرفی کتاب «8 قصه از امام جواد(ع)» نوشته حسین فتاحی و از مجموعه کتب نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و در پایان قصه «خوشا به حال قاسم» از این کتاب خوانش شد.
نشست قصه گویی از کتاب «12 قصه از امام علی(ع) و یارانش» در مدرسه 12 فروردین باغشهر اسلامیه
در این نشست که به مناسبت ایام شهادت مولی متقیان امام علی(ع) و توسط کتابخانه علامه شیخ مفید برگزار شد، طیبه عابدینی، مسئول کتابخانه با حضور در مدرسه 12 فروردین باغشهر اسلامیه به معرفی کتاب «12 قصه از امام علی(ع) و یارانش» نوشته مژگان شیخی پرداخت و سپس دو قصه «عقیل و آهن سرخ» و «ناله مرغابی ها» برای دانش آموزان قصه گویی شد.
در این کتاب، 12 قصه از حضرت علی(ع) و یاران ایشان با نگاهی به سیره عملی ایشان نگاشته شده است. نویسنده سعی کرده در خلال داستان ها برخی از نامه ها و خطبه های حضرت امیر المؤمنین(ع) در نهج البلاغه را که مستقیم و یا غیرمستقیم به نوعی با موضوع داستان در ارتباط است، عنوان کند. مژگان شیخی، با روایت شیرین و گویای خود در این مجموعه، توانسته ¬است ارتباط ساده، روان و درستی را با مخاطب خود برقرار کند.
یار روزهای سخت، کسی که می¬ آید، ابوذر صحرانشین، من همانم که بودم، حکایت آن مروارید، مردی که از بازار گذشت، راه و چاه، عسل، انجیر و بچه¬ ها، عقیل و آهن سرخ، آن مرد پیشگو و ناله¬ مرغابی ها عنوان ۱۲ قصه¬ روایت شده است.
نشست کتاب خوان کتابخانه ای با موضوع شهادت امیرالمؤمنین حضرت علی(ع) در کتابخانه علامه شیخ مفید
 در این نشست، پنج نفر به معرفی کتاب پرداختند.
«برگزیدگان: حضرت علی(ع)» نوشته مهدی رحیمی، انتشارات بنیاد بعثت/ ارائه توسط: ساجده اکرمی (عضو کتابخانه)، «در مکتب امیر مؤمنان(ع)» نوشته علی قائمی امیری، انتشارات پیام مقدس/ ارائه توسط: مطهره رمضانی (عضو کتابخانه)،«حیات پاکان» نوشته مهدی محدثی، انتشارات بوستان کتاب/ ارائه توسط: مائده مرادی رمضانی (عضو کتابخانه)، «گوهری در صدف کعبه» نوشته جواد نعیمی، انتشارات جلیل/ ارائه توسط: الهام نقی زاده (عضو کتابخانه) و «زندگینامه امام علی(ع) برای نوجوانان» نوشته  امیرحسین فردی، انتشارات مدرسه/ ارائه توسط: فاطمه صالح نیا (کتابدار).
نشست معرفی و جمع خوانی منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در دبستان شهیدان محب راد باغشهر اسلامیه
در این نشست که در جمع دانش آموران پایه ششم دبستان شهیدان محب راد برگزار شد، فاطمه صالح نیا، کتابدار کتابخانه علامه شیخ مفید به معرفی سه کتاب «راز آن بوی شگفت»، «درختی که بال در آورد» و «با کبوترهای گنبد» از مجموعه کتب بخش نوجوان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و سپس بخش هایی از کتاب «درختی که بال درآورد» جمع خوانی شد.
در پایان جلسه، شیوه های شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی برای نوجوانان در دو بخش مکتوب و الکترونیکی بیان شد.
بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 160