چهارشنبه 2 بهمن 1398  
در دومین هفته از اسفند ماه 97 برگزار شد؛ برنامه های ویژه فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس، به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن و روز مادر، برنامه های فرهنگی ویژه ای برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، کتابخانه های عمومی قائم(عج) فردوس و علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه، در دومین هفته از اسفند ماه و به مناسبت  ولادت حضرت زهرا(س)، برنامه هایی از جمله غبار روبی مزار مادران شهید، بازدید از مرکز سالمندان و مسابقه پانتومیم ضرب المثل را برگزار کردند.
عطر افشانی مزار مادران شهدا و بازدید از خانه سالمندان
به مناسبت روز مادر، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس و جمعی از مسئولان زن شهرستان به منظور تکریم مقام مادران شهدا، مزار این عزیزان را با گلاب عطر افشانی کردند. همچنین در دومین روز از هفته مادر، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس به همراه جمعی از اعضای کتابخانه با حضور در خانه سالمندان، با مادران این مرکز دیدار کردند.
مسابقه «پانتومیم ضرب المثلهای فارسی» بر اساس کتاب «فوت کوزه گری» در کتابخانه علامه شیخ مفید
با هدف آشنایی اعضای نوجوان با ضرب المثلهای  فارسی، مسابقه «پانتومیم ضرب المثلهای فارسی» بر اساس کتاب «فوت کوزه گری» در کتابخانه علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه و برای اولین بار در کتابخانه های عمومی کشور برگزار شد.
در این مسابقه که با حضور 30 نفر از دانش آموز دختر عضو کتابخانه برگزار شد، فاطمه صالح نیا، کتابدار کتابخانه به معرفی کتاب «فوت کوزه گری» نوشته مصطفی رحماندوست پرداخت و در ادامه پس از گروه بندی و قرعه کشی برای شروع مسابقه، هر کدام از گروه ها به ترتیب 5 بار با انتخاب حرفی از الفبا و عدد ضرب المثل به اجرای پانتومیم آن پرداختند.
گفتنی است پانتومیم باعث می شود ذهن، شفاف و دقیق عمل کند. همچنین کودکان را عادت می دهد تا هم از حرکات بدنی و هم از رفتارهای جزئی مؤثر استفاده کنند. به این ترتیب در شخصیت سازی به آنها کمک می کند.

 
بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 1794