چهارشنبه 1 خرداد 1398  
برنامه های هفته اول اسفند شهرستان بشرویه-4

برنامه های هفته اول اسفند شهرستان بشرویه-3

برنامه های هفته اول اسفند شهرستان بشرویه-5

برنامه های هفته اول اسفند شهرستان بشرویه-1

برنامه های هفته اول اسفند شهرستان بشرویه-2
در هفته اول اسفند ماه برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی در کتابخانه های شهرستان بشرویه کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه در هفته اول اسفند ماه، برنامه های فرهنگی متنوعی برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، برگزاری نشست کتاب خوان، قصه گویی محلی در مدارس، نشست جمع خوانی کتاب و تقدیر از برندگان کتابخانه ای جشنواره کتابخوانی نقاشی، از برنامه های اجرا شده در کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه بود.
چهل و چهارمین نشست کتاب خوان شهرستان بشرویه در مدرسه شهید مطهری
در این نشست که به همت کتابخانه ملاعبدا... بشروی برگزار شد، پنج عنوان کتاب ارائه و بازخوانی شد.
«برگ اضافی» نوشته منصور ضابطیان، نشر مثلث/ ارائه توسط: علی اکبر بخشایش (کتابدار)، «خدا بود و دیگر هیچ نبود» نوشته شهید دکتر مصطفی چمران، نشر بنیاد شهید چمران/ ارائه توسط: ابراهیم فرهادی (عضو کتابخانه)، «قصه های خوب برای بچه های خوب: قصه های سندبادنامه و قابوسنامه» نوشته مهدی آذریزدی، نشر امیرکبیر/ ارائه توسط: امید حجازی (عضو کتابخانه)، «شب ناسور» نوشته ابراهیم حسن بیکی، نشر موزه عبرت ایران/ ارائه توسط: محمد امیر رضایی (عضو کتابخانه) و «حکایت نامه» نوشته حسین معلم، نشر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان/ ارائه توسط: مصطفی آزادی (عضو کتابخانه).
نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «چُغُک» در کتابخانه امام جعفرصادق(ع) شهر ارسک
«چُغُک»، رمانی درباره مبارزات مردم مشهد در انقلاب اسلامی و نقش حضرت آیت الله خامنه ای در رهبری آن مبارزات است که از زبان نوجوانی روایت می شود که در ایام مبارزات نهضت اسلامی، جایگاه مخصوصی در بین مبارزان درجه یک انقلاب داشته و آیت الله خامنه ای، به او لقب «چغک» داده بودند که در زبان مشهدی به معنی گنشجک است.
ماجراهای کتاب، مربوط به اتفاقات روزهای نهم و دهم دی ماه ۱۳۵۷ در مشهد است که جزو مهمترین اتفاقات دوران مبارزات ایران بر ضد رژیم شاهنشاهی است که نویسنده آن را به خوبی روایت کرده و به تصویر کشیده است. این کتاب در ۳۶۰ صفحه منتشر شد است. گفتنی است این کتاب از سری کتاب های بسته ویژه انقلاب اسلامی است که به منظور بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از سوی معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با موضوع انقلاب اسلامی به کتابخانه ها ارسال شده است.
نشست جمع خوانی کتاب «لالا لالا عروسک جان» در کتابخانه ملاعبدا... بشروی
 این نشست برای دانش آموزان مدرسه شاهد دخترانه بشرویه و نیز به منظور تقدیر از دو عضو کودک به نام های فاطمه و فاطمه زهرا، در روز ولادت بانوی دو عالم حضرت زهرا(س) برگزار شد.
در این جلسه، دانش آموزان با کمک مربیان خود لالایی های کتاب را خوانده و لذت بردند.کتاب «لالا لالا عروسک جان» از سری کتابهای طرح کتاب خوان نهاد کتابخانه های عمومی است. این کتاب، نوشته اسدالله شعبانی و به تصویرگری تهمینه حدادی است که انتشارات به نشر آن را در سال 1390 به چاپ رسانده است. این مجموعه، چند لالایی موزون و زیبا و در عین حال، متناسب با سلایق و نیازهای مادر و کودک امروزی را به مخاطبان ارائه می دهد.
قصه گویی به زبان محلی در دبستان های دکتر حسابی و شاهد پسران بشرویه
از دیگر برنامه های اجرا شده در کتابخانه ملاعبدا... بشروی که در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و تقویت فرهنگ بومی و محلی برگزار شد، قصه گویی به زبان محلی و با ستفاده از ابزار اثرگذار قصه در دبستان های دکتر حسابی و شاهد پسران بشرویه بود. این برنامه به صورت مکرر در کتابخانه های شهرستان بشرویه برگزار می شود.
تقدیر از برگزیدگان کتابخانه ای جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه امام جعفر صادق(ع)
همزمان با برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سال جاری، از 50 کودک شرکت کننده در این جشنواره در کتابخانه امام جعفر صادق(ع) بخش ارسک با اهدای یک جلد کتاب و لوح تقدیر دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، تقدیر شد.

 
بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 5097