دوشنبه 30 ارديبهشت 1398  
ویژه برنامه روز مادر کتابخانه علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه-2

ویژه برنامه روز مادر کتابخانه علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه-1
به مناسبت میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار شد؛ نمایش عروسکی در کتابخانه علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه به مناسبت میلاد باسعادت دخت نبی اکرم(ص)، حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت روز زن و روز مادر، نمایش عروسکی ویژه ای در کتابخانه عمومی علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه شهرستان فردوس، برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، در این برنامه که جمعی از کودکان و مادران عضو کتابخانه علامه شیخ مفید حضور داشتند، گروه نمایش عروسکی این کتابخانه با همکاری فاطمه صالح نیا، کتابدار کتابخانه و مربی عروسک سازی، یکی از داستان های کتاب «قصه های کوچک برای بچه های کوچک» نوشته شکوه قاسم نیا را با عروسکهای دست ساز خودشان برای حاضران به نمایش گذاشتند.
نمایش عروسکی فرآیند محور، یک فعالیت گروهی است که مربی طی شناختی که از میزان توانایی اعضا و با توجه به تجربه و خلاقیت به دست می‌آورد، گروهی را تشکیل می‌دهد تا آن ها با استفاده از مواد در دسترس، نمایش را بر اساس متن قصه کتاب، تهیه و با هدایت و راهنمایی مربی و اعضا‌ی گروه و با استفاده از عواملی مانند نمایش نامه، دکور و  عروسکهای دست ساز، روی صحنه اجرا ‌کنند. در نتیجه، مهم‌ترین تأثیر فعالیت نمایش عروسکی، کشف و شکوفایی استعداد و خلاقیت در کودکان و نوجوانان است.
اجرای سرود نونهالان مهد امام حسن مجتبی(ع)، اجرای مسابقه برای کودکان و مادران و پذیرایی و اهدای جوایز به برندگان مسابقه نقاشی، از دیگر برنامه های این جشن بود.

 
بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 983