پنجشنبه 6 تير 1398  
برنامه های هفته چهارم آذر شهرستان نهبندان-1

برنامه های هفته چهارم آذر شهرستان نهبندان-3

برنامه های هفته چهارم آذر شهرستان نهبندان-4

برنامه های هفته چهارم آذر شهرستان نهبندان-2

برنامه های هفته چهارم آذر شهرستان نهبندان-5
به مناسبت شب یلدا برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان نهبندان کتابخانه های عمومی شهرستان نهبندان به مناسبت شب یلدا برنامه های ویژه فرهنگی برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، نشست حافظ خوانی و شاهنامه خوانی، نشست جمع خوانی و تهیه روزنامه دیواری از جمله برنامه های انجام شده توسط کتابخانه های عمومی شهرستان نهبندان بود.
نشست حافظ خوانی و شاهنامه خوانی درکتابخانه باقرالعلوم(ع) شوسف
نشست حافظ خوانی و شاهنامه خوانی با حضور مسئول کتابخانه و تعدادی از اعضا در کتابخانه باقرالعلوم(ع) شوسف برگزارشد. این نشست با هدف معرفی آداب و رسوم شب یلدا و نیز آشنایی هر چه بیشتر علاقمندان با آثار ادبی فاخر و ماندگار ایران اجرا شد.
تهیه روزنامه دیواری به مناسبت شب یلدا به همت کتابخانه باقرالعلوم(ع)
به مناسبت شب یلدا تعدادی از اعضای کتابخانه، یک روزنامه دیواری با این موضوع تهیه کردند. هدف از تهیه این روزنامه دیواری معرفي آداب و رسوم شب يلدا برای اعضا و ایجاد روحیۀ همکاری گروهی بود که مطالب این روزنامه دیواری از کتاب «نگاهی به فرهنگ عامه مردم خراسان» نوشته علی میرنیا تهیه شد.
نشست شاهنامه خوانی به مناسبت شب یلدا درکتابخانه محتاج نهی نهبندان
نشست شاهنامه خوانی از کتاب «معمای شاهنامه» نوشته م.سیامک وکیلی، انتشارات نیوشا با حضور کتابداران و مراجعان در کتابخانه محتاج نهی برگزار شد.
در این كتاب از مجموعه «ادبیات داستانی» ماجرای چشمان اسفندیار: چشمان حقیقت کور بازگو شده است.

نشست جمع خوانی در کتابخانه برکت شهید یوسفی روستای دِهِک
نشست جمع خوانی از کتاب «مار در خانه موش» به روایت فریبا کلهر، انتشارات قدیانی در کتابخانه عمومی برکت شهید یوسفی روستای دهک برگزار شد.
این کتاب، قصه ای تصویری از مرزبان نامه است که در آن از  باغی می گوید که در دنیا لنگه نداشت. پر از گل و درختان میوه بود. باغبان این باغ، تمام فکر و زندگی اش رسیدن به این باغ بود و آرزو داشت هر روز آن را زیباتر ببیند. مدت ها بود که موش زبر و زرنگ در این باغ زندگی می کرد و ادامه داستان...

نشست شاهنامه خوانی درکتابخانه برکت روستای چاهشند
نشست شاهنامه خوانی از کتاب «زال و سیمرغ» نوشته مصطفی رحماندوست، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با حضور دانش آموزان دبستان آزادگان روستای چاهشند و اعضا در کتابخانه برکت این روستا برگزارشد.
در این كتاب از مجموعه «قصه‌های شاهنامه» ماجرای زال و سیمرغ که از داستانهای حماسی است، بازگو شده است.
نشست حافظ خوانی درکتابخانه مرحوم غلامحسین آسکُتی روستای خوانشرف
هدف از برگزاری این نشست، تکریم و پاسداشت زبان و ادبیات فارسی و آشنایی اعضای کتابخانه با آثار ادبی فاخر و ماندگار ایران بود.

 
بیشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 630