سه‌شنبه 1 بهمن 1398  
همزمان با هفته کتاب؛ برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی بشرویه برگزار شد کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه در هفته کتاب، میزبان برنامه های متنوع فرهنگی بودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه با همکاری کتابخانه عمومی ملا عبدالله بشروی برنامه هایی از جمله نواختن زنگ کتابخوانی و رونمایی کتاب برگزار کرد.
 

زنگ کتابخوانی در دبیرستان دخترانه حضرت مریم(ع)

همزمان با بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، زنگ کتابخوانی با حضور فرماندار و مسئولان ادارات شهرستان بشرویه، روز ۲۵ آبان در دبیرستان دخترانه مریم(ع) این شهرستان به صدا درآمد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه در این مراسم، ضمن تبریک هفته کتاب به علاقه مندان و فعالان حوزه کتابخوانی، عنوان کرد: شعار بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی «حال خوش خواندن» است و امیدواریم این حال خوش، نصیب همه به ویژه جوانان و نوجوانان عزیز شود.

وی در ادامه بیان کرد: به مناسبت هفته کتاب، از تاریخ ۲۳ الی۳۰ آبان ماه سال۱۳۹۸، برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه برگزار خواهد شد. مراسم رونمایی، نقد و معرفی کتاب، قصه گویی برای کودکان، اجرای نمایشنامه، جشنواره نقاشی، نشست های کتاب خوان کتابخانه ای و مدرسه ای و برنامه های متنوع دیگر از جمله این برنامه ها خواهد بود. در طول این هفته امکان بخشودگی جرایم دیرکرد کتاب برای اعضا و در روز ۲۵ آبان نیز عضویت رایگان وجود خواهد داشت.

مراسم رونمایی از کتاب «گذرگاه خیال» در کتابخانه عمومی ملاعبدالله بشروی

همزمان با بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی با شعار «حال خوش خواندن»، آیین رونمایی از کتاب «گذرگاه خیال» سروده سیده الهه علیدخت، شاعر بومی شهرستان بشرویه برگزار شد. این کتاب شامل شعرهای این شاعر معاصر است که انتشارات متخصصان آن را منتشر کرده است.

در این مراسم که با حضور فرماندار، امام جمعه، مسئولان ادارات شهرستان و تعدادی از دانش آموزان آموزشگاه های شهرستان برگزار شد، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، عنوان کرد: رونمایی یک کتاب کاری پسندیده و برای مخاطبان جالب توجه است؛ زیرا آن ها می توانند درباره کتاب اطلاعات لازم را بدست آورند. اطلاعاتی که هویت این کالای فرهنگی را پدیدار می کند. برپایی این مراسم موجب توجه ویژه به حوزه کتاب و کتابخوانی و به ویژه نویسندگان بومی است.

امام جمعه شهرستان نیز در این مراسم اظهار داشت: در مطالعه کتاب و اشاعه فرهنگ کتابخوانی مانند دیگر امور باید استقامت کنیم و ارزش و اهمیت کتاب باید مود توجه قرار گیرد. کسانی که اوقات خود را بدون یادگیری و مطالعه می‌گذارنند، زیان می‌بینند. بیشتر علما اوقات خو را صرف مطالعه کتاب می‌کنند و باید تلاش کنیم کتاب‌هایی با محتوای مطالب ارزنده در سطح جامعه انتشار یابد.

در حاشیه این مراسم، از اعضای فعال، نویسندگان نوجوان عضو کتابخانه و فعالان حوزه کتابخوانی تقدیر شد.

بیشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 81