چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398  
مراسم سوگواری ایام شهادت حضرت فاطمه در کتابخانه امیرالمؤمنین-4

مراسم سوگواری ایام شهادت حضرت فاطمه در کتابخانه امیرالمؤمنین-3

مراسم سوگواری ایام شهادت حضرت فاطمه در کتابخانه امیرالمؤمنین-2

مراسم سوگواری ایام شهادت حضرت فاطمه در کتابخانه امیرالمؤمنین-1

مراسم سوگواری ایام شهادت حضرت فاطمه در کتابخانه امیرالمؤمنین-5
در کتابخانه امیرالمؤمنین(ع) مود برگزار شد؛ برپایی مراسم سوگواری به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به مناسبت ایام شهادت بزرگ بانوی دو عالم، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و ارج نهادن به مقام والای ایثار و شهادت و به منظور بسط و گسترش فرهنگ فاطمی، مراسم عزاداری ویژه خواهران با حضور نوجوانان و جوانان در کتابخانه امیرالمؤمنین(ع) شهر مود شهرستان سربیشه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، در این مراسم سوگواری ذاکرین اهل بیت عصمت و طهارت علیم السلام، در رسای بانوی دو عالم به مداحی و نوحه سرایی پرداختند و طاهره حسینی، کارشناس معارف و علوم اسلامی در این باره به ایراد سخرانی پرداخت و به اسوه بودن حضرت فاطمه زهرا(س) برای زنان و دختران در زندگی فردی و اجتماعی و جایگاه رفیع ایشان شاره کرد.
در این مراسم کتاب«مباحثی پیرامون خطبه فدک» که از جمله کتب طرح کتاب خوان ماه نیز می باشد، در جمع علاقه مندان حضرتش معرفی شد و جوانان حاضر در جلسه در رابطه با موضوع فدک به بحث و مناظره پرداختند.
شایان ذکر است در حاشیه مراسم سوگواری برای حضرت فاطمه زهرا(س)، نمایشگاه کتابی با عنوان «یاس کبود» برپا شد و حدود بیست منبع موجود در رابطه با حضرت فاطمه زهرا(س) در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت.
همچنین در پایان این مراسم، آش نذری که توسط کتابخانه تدارک دیده شده بود، در جمع عزاداران توزیع شد.

 
بیشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 230