جمعه 6 ارديبهشت 1398  
رضایی- مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خبر داد: افتتاح 4 باب کتابخانه عمومی در استان همزمان با ایام الله دهه فجر مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از افتتاح 4 باب کتابخانه عمومی روستایی در شهرستان های بیرجند و نهبندان در ایام الله دهه مبارک فجر امسال و با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، کتابخانه عمومی پروفسور معتمدنژاد روستای دستگرد در شهرستان بیرجند و کتابخانه های عمومی محمدرسول الله(ص) روستای بَندان، امام حسن مجتبی(ع) روستای چاهداشی و شهید رضا اسماعیلی روستای بیچِند شهرستان نهبندان در دهه فجر امسال، افتتاح و به بهره برداری می رسد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی با اعلام این خبر گفت: کتابخانه عمومی پروفسور معتمدنژاد روستای دستگرد شهرستان بیرجند، با زیربنای 220 مترمربع و با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 220 میلیون ریال، در روز یکشنبه 14 بهمن ماه، افتتاح خواهد شد.
محمدرضا رضایی افزود: کتابخانه عمومی محمد رسول الله(ص) روستای بندان شهرستان نهبندان نیز با زیربنای 250 مترمربع و با اعتبار یک میلیارد و 600 میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و 400 میلیون ریال کمک بنیاد علمی آموزشی قلم چی، جمعاً 2 میلیارد ریال در روز دوشنبه 15 بهمن ماه، با حضور استاندار خراسان جنوبی به بهره برداری خواهد رسید.
وی ادامه داد: در روز سه شنبه 16 بهمن ماه 1397 نیز کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) روستای چاهداشی با زیربنای 120 مترمربع و هزینه کرد یک میلیارد و 500 میلیون ریال و کتابخانه عمومی شهید رضا اسماعیلی روستای بیچِند با زیربنای 200 مترمربع و اعتبار 600 میلیون ریال در شهرستان نهبندان، افتتاح خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: ساختمان کتابخانه عمومی شهید رضا اسماعیلی توسط جهاد کشاورزی شهرستان، به صورت حق انتفاع دائم در اختیار اداره کل کتابخانه ها قرار گرفت که پس از تعمیرات و استانداردسازی فضا، آماده بهره برداری شد.
رضایی، اعلام کرد: با افتتاح این 4 کتابخانه، تعداد کتابخانه های عمومی استان از 72 باب به 76 باب افزایش خواهد یافت که از این تعداد، 65 باب کتابخانه نهادی و 11 باب مشارکتی است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی همچنین یادآور شد: با افتتاح کتابخانه های مذکور، 790 مترمربع به زیربنای کتابخانه ای استان اضافه شده و زیربنای کتابخانه های عمومی سراسر استان، از 23 هزار و 446 مترمربع به 24 هزار و 236 مترمربع، افزایش خواهد یافت.
وی اظهار امیدواری کرد: با بهره برداری از این کتابخانه ها که جزو دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران، محسوب می شود، کمک شایانی به اعتلا و توسعه فرهنگ مطالعه در استان شده و به خصوص نوجوانان و جوانان این مناطق، اوقات خود را در این کتابخانه ها به طور مفید، سپری نمایند.

 
بیشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 310