دوشنبه 30 دي 1398  


با محوریت نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد؛ اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس در سال 98 جلسات انجمن کتابخانه های عمومی قائم(عج) فردوس و کتابخانه علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه، با محوریت نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، در اولین جلسه انجمن کتابخانه عمومی فردوس در سال جدید که با حضور فرماندار و اعضای انجمن و جمعی از مسئولان ادارات در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي این شهرستان برگزار شد، عملکرد جلسات انجمن كتابخانه ها در سال ۹۷ بررسی شد.
حسن میرزایی، فرماندار شهرستان فردوس در این جلسه بر مشارکت همه دستگاه های فرهنگی در برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تأکید کرد و گفت: برگزاری چنین جشنواره هایی در آموختن آموزه های دینی و سیره و روش زندگانی اهل بیت(ع) مؤثر است و استفاده از فرصت عظیم علاقه و ارادت مردم به ساحت قدسی امامان معصوم(ع) به ویژه علی ابن موسی الرضا(ع) می تواند باعث رشد و شکوفایی و گرایش جامعه به سمت کتابخوانی و مطالعه شود.
ملیحه اسدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیز در جلسه انجمن کتابخانه فردوس، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد انجمن های استان و وضعیت انجمن های شهرستان در سال 97 به تشریح فراخوان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت خواستار همکاری هرچه بیشتر دستگاه های فرهنگی در اجرای این جشنواره شد.
همچنین مقرر شد برخی دستگاه های شهرستان از جمله بسیج سپاه، اداره زندان ها، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، نیروی انتظامی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کانون خاتون مهر تون و مرکز دارالقرآن شهید صابر، اطلاع رسانی در خصوص نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را از طریق سایت های مربوط به خود انجام داده و هر کدام از مراکز در همین راستا یک رابط جهت ارتباط گیری با کتابخانه و تحویل فرم های مکتوب معرفی نمایند.
گفتنی است، تأمین بخشی از جوایز شهرستانی توسط دو خیر از اصناف شهرستان شامل بن خرید کالا به ارزش 500 هزار ریال برای هفت نفر و برگزاری جلسات قصه گویی از منابع بخش کودک جشنواره جهت آشنایی بیشتر کودکان علاقه مند به شرکت در بخش نقاشی توسط مربیان کانون پرورش کودکان و نوجوان با توجه به محدود بودن منابع جشنواره، دو مصوبه دیگر این جلسه بود.
شایان ذکر است در پایان جلسه از کتب نهمین جشنواره کتابخوانی رضوي با حضور اعضای کتابخانه قائم(عج) فردوس، رونمايي شد.
همچنی اولین جلسه انجمن کتابخانه عمومی علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه در سال 98 با محوریت اجرای هرچه با شکوه تر نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و با حضور امام جمعه این شهر، اعضای انجمن و سایر مسئولان دستگاه های فرهنگی برگزار شد.
حجت الاسلام شاکری، امام جمعه باغشهر اسلامیه ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و بهره برداری از فیوضات این ماه گفت: جشنواره  کتابخوانی رضوی فرصت و بستری را فراهم کرده تا علاقمندان در کنار بها دادن به امر پسندیده کتابخوانی در سایه مطالعه کتاب های مؤثر و مفید در ارتباط با امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) و فرزندشان امام جواد(ع) بتوانند با ابعاد مختلف زندگی آن بزرگواران آشنا شوند.
سلمان شبانی، بخشدار باغشهر اسلامیه نیز تأکید کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی تأثیر بسزایی در گسترش فرهنگ کتابخوانی و آشنایی نسل جدید با سیره ائمه اطهار بویژه امام رضا(ع)  دارد.
در ادامه طیبه عابدینی، تابدار کتابخانه علامه شیخ مفید، ضمن تشریح فراخوان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و معرفی کتب بخش بزرگسال جشنواره، خواستار همکاری دستگاه های فرهنگی در اجرای باشکوه تر این جشنواره شد.
لازم به ذکر است، اطلاع رسانی در خصوص نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط امام جمعه و سایر مبلغان سطح شهر در مجالس ماه رمضان، معرفی منابع در جلسات حلقه های صالحین برادران و خواهران، اطلاع رسانی توسط بخشداری و بسیج به دهیاری ها جهت ثبت نام روستائیان در جشنواره، اختصاص مبلغ یک میلیون ریال از طرف امام جمعه و مبلغ یک میلیون ریال از طرف بخشداری برای برندگان کتابخانه ای جشنواره از جمله مصوبات مهم جلسه انجمن کتابخانه عمومی باغشهر اسلامیه بود.

 
بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 170