جمعه 4 بهمن 1398  

در هفته دوم اردیبهشت ماه برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه در راستای برنامه های ترویجی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، در هفته دوم اردیبهشت ماه، میزبان برنامه های فرهنگی متنوعی بودند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، کتابخانه های عمومی ملاعبدالله بشروی و امام صادق(ع) شهرستان بشرویه اقدام به اجرای برنامه های نشست قصه گویی و جمع خوانی کتاب و برپایی نمایشگاه کتاب کردند.
نشست جمع خوانی کتاب «داستان راستان» در کتابخانه امام جعفر صادق(ع) بخش اِرِسک
نشست جمع خوانی کتاب «داستان راستان» نوشته استاد مرتضی مطهری به مناسبت هفته معلم و بزرگداشت شهید مطهری با هدف آشنایی اعضای نوجوان با آثار و اندیشه های این شهید بزرگوار در کتابخانه امام جعفرصادق(ع) بخش ارسک برگزار شد.
«داستان راستان» شهید مطهری، مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه است که درباره زندگی بزرگان دینی در اسلام نوشته شده است. این اثر شامل دو جلد است که در هر جلد آن 75 داستان گنجانده شده است و برنده جایزه یونسکو در سال 1344 هجری شمسی شده است. «داستان راستان» کتابی به صورت حکایت و داستان که داستان ها نیز براساس واقعیت هستند. به جرأت می‌توان گفت که یکی از مؤثرترین، روان ترین و زیباترین اثرهای استاد شهید مرتضی مطهری، کتاب «داستان راستان» است. در ضمن اگر می‌خواهید کتابی را به یک نوجوان هدیه دهید، یکی از بهترین اثرها همین کتاب است. خواننده می‌تواند در حین مطالعه این اثر، به سیر هوشمندانه استاد مطهری، در چینش داستان ها و انتقال اصول دینی به سبکی روان پی ببرد.
معرفی کتاب «8 قصه از امام جواد(ع)» در جمع کودکان دبستان شهید منتظری شهرستان بشرویه
کتاب «هشت قصه از امام جواد(ع) برای بچه‌ها» را حسین فتاحی در 104 صفحه به رشته تحریر درآورده و توسط انتشارات قدیانی به چاپ رسیده است. این کتاب از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی است. آرزو، آخرین سفر، عموی مهربان، خوش به حال قاسم، مهمان غریب، روزی که عید من شد، درخت خشکیده و روزی که مثل دیروز نبود، عناوین داستان‌های این مجموعه هشت جلدی است. داستان‌های این مجموعه دربردارنده اطلاعات خوبی از زندگی و زمانه آن امام بزرگوار برای کودکان 9 تا 12 سال است.
جمع خوانی دو کتاب «کاوه آهنگر» و «پرواز کن! پرواز!» در دبستان شاهد پسران
دو کتاب «کاوه آهنگر» و «پرواز کن! پرواز!» به همت کتابخانه ملاعبدا... بشروی برای مقاطع چهارم و پنجم دبستان شاهد پسران بشرویه جمع خوانی و قصه گویی شد.
کتاب «کاوه آهنگر» نوشته محمدرضا یوسفی بازآفرینی داستانی از شاهنامه است که درآن به شرح مبازرات کاوه آهنگر (نماد ظلم ستیزی) با ظالم زمان، ضحّاک پرداخته و جریان مبارزه او را به تصویر کشیده است.
کتاب «پرواز کن! پرواز!» نوشته کریستوفر گریگوروسکی نیز در مورد به پرواز در آوردن یک بچه عقاب است که در میان حیوانات خانگی بزرگ شده است. این کتاب به کسانی که این داستان را می شنوندف روحیه اعتماد به نفس و خود باوری می دهد.
لازم به ذکر است، برپایی نمایشگاهی از آثار استاد مطهری به مناسبت بزرگداشت هفته معلم از دیگر برنامه های اجرا شده در کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه بود. این نمایشگاه به مدت یک هفته در کتابخانه های عمومی دایر است.
همچنین کتاب های استاد شهید مطهری در قالب بروشور توسط کتابخانه ‎عمومی امام صادق(ع) تهیه و بین مراجعان و اعضا توزیع شد.

 
بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 164