دوشنبه 30 دي 1398  

در هفته چهارم اردیبهشت ماه کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند میزبان برنامه های فرهنگی بودند کتابخانه‌های عمومی شهرستان بیرجند در هفته چهارم اردیبهشت ماه، برنامه‌های فرهنگی متنوعی اجرا کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان‌جنوبی، کتابخانه‌های عمومی محمدتقی کریم‌پور، الغدیر و پروفسور معتمدنژاد شهرستان بیرجند برنامه‌هایی از قبیل نشست معرفی و جمع خوانی کتاب، نشست کتاب خوان، نشست روخوانی قرآن کریم، کارگاه کاردستی، کارگاه ساخت عروسک های پارچه ای و پانتومیم برگزار کردند.
نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «فاطمه و فاطمه» در کتابخانه محمدتقی کریم پور
کتاب «فاطمه و فاطمه» شباهت های حضرت معصومه(س) با حضرت زهرا(س)، سروده سیدمحمد مهاجرانی از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف معرفی و ترویج فرهنگ منور رضوی در کتابخانه محمدتقی کریم پور معرفی و جمع خوانی شد.
در این نشست، ابتدا کتاب «فاطمه و فاطمه» به اعضا معرفی شد و در ادامه از هرکدام از بچه‌ها درخواست شد که قسمتی از سروده های کتاب را برای حاضران بخوانند.
گفتنی است، این کتاب با تصویرگری کلثوم نظری از سوی انتشارات زائر آستان مقدس قم برای گروه سنی (ب) منتشر شده است.
نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «با کبوترهای گنبد» در کتابخانه محمدتقی کریم پور
کتاب «با کبوترهای گنبد» شعرهایی درباره امام رضا(ع) سروده سید احمد میرزاده، از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، در کتابخانه محمدتقی کریم پور معرفی و جمع خوانی شد.
این کتاب مصور و رنگی با تصویرگری پرویز اقبالی، توسط انتشارات آستان قدس رضوی (به نشر) برای گروه سنی نوجوان به چاپ رسیده و حاوی اشعاری درباره هشتمین ستاره آسمان ولایت، حضرت رضا(ع) است و عبارتند از: بوی زیارت، امام مهربان، نسیم دوستی، مهمان دریا، ضریح خورشید، موسیقی غریبی، صبح جمعه، نامش عزیز است و در دل این سبزه ها.
نوزدهمین نشست کتاب خوان کتابخانه ای شهرستان بیرجند در کتابخانه الغدیر
در این نشست، شش کتاب معرفی و بازخوانی شد.
«حضرت فاطمه زهرا(س)» نوشته مهدی وحیدی صدر/ ارائه توسط: محمدرضا علیزاده، «امام رضا(ع)» نوشته زهرا عبدی/ ارائه توسط: مهدی کدخدازاده، «کبوترها و آهوها» نوشته سید احمد میرزاده/ ارائه توسط: امیرحسین شبانی، «داستان هایی از زندگانی امام رضا(ع)» نوشته محمود پور وهاب/ ارائه توسط: ابوالفضل رضایی، «حضرت علی بن موسی الرضا(ع)» نوشته مهدی وحیدی صدر/ ارائه توسط: عباس قصاب فرد و «هشت قصه از امام جواد(ع)» نوشته حسین فتاحی/ ارائه توسط: ناهید اسماعیلی.
نشست روخوانی قرآن‌کریم در کتابخانه پروفسور معتمدنژاد
به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، نشست روخوانی قرآن‌کریم با حضور تعدادی از اعضای کودک و نوجوان کتابخانه عمومی پروفسور معتمدنژاد برگزار شد.
ساخت کاردستی در کتابخانه پروفسور معتمدنژاد
ساخت کاردستی در کتابخانه پروفسور معتمدنژاد با حضور تعدادی از اعضای فعال برگزار شد. هدف از این برنامه، افزایش خلاقیت کودکان بود.

آموزش و ساخت عروسک‌های پارچه ای در کتابخانه پروفسور معتمدنژاد
تعدادی از اعضای کودک و نوجوان کتابخانه عمومی پروفسور معتمدنژاد با ساخت عروسک های پارچه ای در جشنواره ساخت کتاب و بازی های پارچه ای شرکت کردند. هدف از این برنامه، آموزش و اهدای دست ساخته های اعضا به کودکان مناطق سیل زده کشور است.
نشست جمع‌خوانی کتاب «لبخند معصومان(ع)» در کتابخانه پروفسور معتمدنژاد
نشست جمع‌خوانی کتاب «لبخند معصومان(ع)» نوشته غلامرضا حیدری ابهری در کتابخانه پروفسور معتمد‌نژاد برگزار شد.
در این کتاب، حکایات مربوط به بخشی از رفتارهای اجتماعی اهل بیت(ع) (لبخندها و تبسم های آن حضرات) نقل و تبیین شده است. ذکر نکاتی درباره هر روایت از ویژگی‌های این کتاب است. لبخندهای چهارده معصوم(ع) به ترتیب و ذیل نامشان نوشته شده است.
اجرای پانتومیم در کتابخانه پروفسور معتمدنژاد
تعدادی از اعضای کودک و نوجوان به اجرای پانتومیم در کتابخانه پروفسور معتمدنژاد پرداختند. پانتومیم باعث می‌شود ذهن، شفاف و دقیق عمل کند. همچنین کودکان را عادت می‌دهد تا هم از حرکات بزرگ بدنی و هم از رفتارهای جزئی مؤثر استفاده کنند. به این ترتیب در شخصیت سازی به آنها کمک می‌کند و همچنین ماهیچه های بزرگ و کوچک کودکان تقویت می‌شود.

 
بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 149