دوشنبه 30 دي 1398  
به مناسبت هفته معلم برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس در هفته دوم اردیبهشت ماه و به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم برنامه های فرهنگی ویژه ای برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، کتابخانه های عمومی قائم(عج) فردوس و  علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه در دومین هفته از اردیبهشت ماه، برنامه هایی از جمله جلسه انجمن ادبی، جمع خوانی و نمایشگاه کتاب برگزار کردند.
نشست معرفی و جمع خوانی کتاب « روزهای بی آینه » در پایگاه بسیج مالک اشتر فردوس
در این نشست که به همت کتابخانه عمومی قائم(عج) شهرستان فردوس با حضور 15 نوجوان در پایگاه بسیج مالک اشتر این شهر برگزار شد، علی مینایی، از کارکنان این کتابخانه به معرفی کتاب «روزهای بی آینه» از سری کتب کتابخوان اردیبهشت ماه پرداخت و سپس کتاب توسط افراد حاضر در نشست جمع خوانی شد.
نشست معرفی کتاب «شعر پارسی» در دبستان دخترانه عدالتجو فردوس
در این نشست که به همت کتابدار کتابخانه عمومی قائم(عج) برگزار شد، زینب کدخدایی، کتابدار این کتابخانه، ضمن حضور در دبستان عدالتجو به معرفی کتاب «شعر پارسی» از سری کتب کتابخوان اردیبهشت ماه پرداخت.
کتاب «شعر پارسی» سرگذشت شعر فارسی را از زایش و خاستگاه آن و سیر تکامل و تحول آن تا به امروز در مقابل چشم خواننده قرار می‌دهد. محمدکاظم کاظمی که خود شاعری تواناست در این اثر می‌کوشد تا ضمن ارائه تاریخچه‌ای از شعر فارسی، شاعران مطرح و آثار شاخص آن ها را به مخاطب معرفی نماید. این کتاب سعی دارد تا گزیده‌ای مختصر و در عین حال جامع از شعر فارسی باشد، همراه با سیری گذرا بر تحولات این شعر و آشنایی با شاعران فارسی زبان. به گفته نویسنده، مخاطبان این کتاب کسانی هستند که بخواهند بدون نیاز به منابع گوناگون تاریخ ادبیات و دیوان ها و مجموعه شعرهای شاعران، با نمونه های برجستۀ شعر فارسی و سیر تحول آن آشنا شوند.
نشست کانون ادبی در کتابخانه علامه شیخ مفید اسلامیه
سومین نشست از سری نشست های آموزشی کانون ادبی همزمان با  فرارسیدن سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و هفته گرامیداشت مقام معلم با حضور عزیزی، پژوهشگر، نویسنده و پیشکسوت فرهنگی در کتابخانه علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه برگزار شد.
در این جلسه عزیزی به معرفی شخصیت و مهم ترین آثار شهید مرتضی مطهری پرداخت. در ادامه، مباحث آموزشی کانون ادبی، موضوع قالب شعری دو بیتی، شاعران این قالب و سایر موضوعات مرتبط توسط حسین قوامی، مسئول کانون ادبی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. سپس هر کدام از شاعران به قرائت شعرهای خود در این قالب پرداختند و نقد و بررسی ساختاری شعرها انجام گرفت.

نمایشگاه کتاب «حکمت مطهر» در کتابخانه علامه شیخ مفید
همزمان با فرارسیدن سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و هفته گرامیداشت مقام معلم نمایشگاه کتاب «حکمت مطهر» در کتابخانه علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه برپا شد.
در این نمایشگاه که با هدف آشنایی اعضا با زندگانی و آثار استاد شهید مرتضی مطهری برپا شد، 17 عنوان کتاب از آثار شهید مرتضی مطهری و درباره وی،  از 11 اردیبهشت به مدت یک هفته در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.
در این نمایشگاه، پوستر استاد مطهری شامل دلیل نامگذاری این روز، جایگاه معلم، معرفی و تاریخچه زندگانی شهید مطهری، معرفی برخی از آثار وی و نظرات بزرگان درباره وی تهیه و در معرض دید مراجعان قرار گرفت.

 
بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 136