يكشنبه 6 بهمن 1398  
در هفته پایانی اسفند ماه برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند کتابخانه‌های عمومی شهرستان بیرجند در هفته پایانی اسفند ماه، برنامه‌های فرهنگی متنوعی اجرا کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان‌جنوبی، کتابخانه‌های عمومی محمدتقی کریم پور، محمدعلی کریم پور و شهید مرتضی حاجی آبادی شهرستان بیرجند برنامه‌هایی از قبیل کارگاه کاردستی، نمایشگاه کتاب، کارگاه رنگ آمیزی، اجرای نمایش و بازدید مدرسه را برگزار کردند.
برگزاری کارگاه آموزش کاردستی در کتابخانه محمدتقی کریم پور
کودکان و نوجوانان، دنياي هنر و كاردسـتي را دوست دارند؛ پس انتظار به حقي است كه بگذاريم آنها با ارائه و انجام كارهاي دستي، اعتماد به نفس پيدا كنند. كاردستي حس هاي پنج گانه را هماهنگ مي كند و نوعي سلامت را براي فراگيران به وجود مي آورد. از همین روی به این فعالیت در کتابخانه های عمومی نیز اهمیت داده می شود.
در همین راستا در کتابخانه محمدتقی کریم پور، کارگاه آموزش کاردستی با هدف پرورش خلاقیت دانش آموزان برگزار شد.
نمایشگاه کتاب «خراسان جنوبی تمدن کهن» در کتابخانه محمدعلی کریم پور
نمایشگاه کتابی از کتابهای ارسالی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با موضوع بوم شناسی در کتابخانه محمدعلی کریم پور برگزار شد. عناوین کتابهای به نمایش درآمده در نمایشگاه کتاب «خراسان جنوبی تمدن کهن» عبارتند از: خراسان جنوبی تمدن کهن، سنگ نگاره های شرق مرکزی ایران، حکیم نزاری قهستانی، بررسی باستان شناختی شهرستان سربیشه، فرهنگ گویشی مردم نهبندان، قهستان در دینه و سرگذشت فرهیختگان خراسان جنوبی.
کارگاه رنگ آمیزی به مناسبت عید نوروز در کتابخانه شهید مرتضی حاجی آبادی روستای حاجی آباد
به مناسبت فرارسیدن سال جدید و عید نوروز تعدادی کاربرگ رنگ آمیزی توسط مسئول کتابخانه شهید مرتضی حاجی آبادی با موضوع سفره هفت سین، در اختیار اعضای کتابخانه قرار گرفت تا با خلاقیت و ابتکار خود به رنگ آمیزی آن بپردازند.
آموزش ساخت کاردستی به مناسبت ولادت حضرت علی(ع) در کتابخانه شهید مرتضی حاجی آبادی
به منا سبت اولادت امام علی(ع) و روز پدر، آموزش ساخت جعبه کادو با کمترین وسایل به اعضای کتابخانه آموزش داده شد. ساختن کاردستی، از مهم ترین روش هایی است که کودک را وارد حیطه ساختن می کند و به کمک ابزارهای ساده ای همچون کاغذ، قیچی، چسب و مداد رنگی که غالبا در اختیار هر کودکی است، خلاقیت او را بر می انگیزد.
اجرای نمایش توسط اعضا در کتابخانه شهید مرتضی حاجی آبادی
تعدادی از اعضای کتابخانه، نمایشی را که متن آن را با همکاری هم آماده کرده بودند در کتابخانه شهید مرتضی حاجی آبادی و در جمع دوستان خود به اجرا گذاشتند. با این کار، ضمن اینکه اوقات فراغت مفیدی را سپری کردند، روز خاطره انگیزی را برای سایر اعضای کتابخانه نیز رقم زدند.
بازدید دانش آموزان مدرسه کسروی از کتابخانه شهید مرتضی حاجی آبادی
دانش آموزان پایه هشتم مدرسه کسروی ضمن بازدید از فضای کتابخانه شهید مرتضی حاجی آبادی و آشنایی با کتابخانه و فعالیت های آن، به توصیه معلمشان ساعتی را به مطالعه کتاب سپری کردند.

 
بیشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 385