دوشنبه 27 خرداد 1398  
برنامه های کتابخانه های شهرستان درمیان در دهه امامت و ولایت-2

برنامه های کتابخانه های شهرستان درمیان در دهه امامت و ولایت-3

برنامه های کتابخانه های شهرستان درمیان در دهه امامت و ولایت-5

برنامه های کتابخانه های شهرستان درمیان در دهه امامت و ولایت-9

برنامه های کتابخانه های شهرستان درمیان در دهه امامت و ولایت-11
در دهه امامت و ولایت و هفته دولت برگزار شد؛ برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان درمیان کتابخانه های عمومی شهرستان درمیان در دهه امامت و ولایت و همزمان با هفته دولت، میزبان برنامه های مختلف فرهنگی بودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب، کلاس آموزش کاردستی، شعرخوانی، نشست کتاب خوان و... از جمله برنامه های برگزار شده در کتابخانه های استاد احمدی بیرجندی، شهید باهنر، شهید رجایی، امام حسین(ع)، خیّران و علامه امینی شهرستان درمیان بود.
کتابخانه خیّران روستای درمیان میزبان نشست کتاب خوان ویژه دهه امامت و ولایت
در این نشست، شش کتاب معرفی شد.
«غدیر خم، حدیث ولایت» نوشته علی دوانی/ ارائه توسط: سعید احمدزاده، «فلسفه و احکام حج و عمره» نوشته محمدبرفی/ ارائه توسط: پوریا محمدیان، «مناسک حج» نوشته عبدالکریم بی آزار شیرازی/ ارائه توسط: ابراهیم غلامی، «درباره پیامبر اعظم(ص)» نوشته محمدحسن قدردان قراملکی/ ارائه توسط: هادی خوش زبان، «مجموعه قصه های زینب» نوشته مهری ماهوتی/ ارائه توسط: سینا سالاری و «قصه، بازی، شادی» نوشته مرتضی خسرو نژاد/ ارائه توسط: محمدابراهیم دهقانی.
مسابقه نقاشی به مناسبت اعیاد قربان و غدیر در کتابخانه های خیّران و امام حسین(ع)
در این برنامه فرهنگی که با هدف معرفی دو عید بزرگ مسلمانان به کودکان برگزار شد، ابتدا کودکان با عید قربان و عید غدیر آشنا شدند  و در معرفی فضایل امام علی(ع) مطالبی برای کودکان ارائه شد. در ادامه نیز مسابقه رنگ‌آمیزی و نقاشی برگزار شد که طی این مسابقه، ضمن تشریح داستان نقاشی‌ها برای نونهالان با موضوع اعیاد قربان و غدیر خم، کودکان عضو کتابخانه به رنگ‌آمیزی این نقاشی‌ها پرداختند. در پایان مسابقه نیز به نقاشی‌های منتخب، جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.
نشست  قصه گویی در کتابخانه خیّران روستای درمیان
نشست قصه گویی از کتاب «قصه های خوب برای بچه های خوب»  به قلم مهدی آذر یزدی در کتابخانه خیّران روستای درمیان برگزار شد.
«قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» مجموعه کتابی است که در آن، داستان‌های کهن برای کودکان به زبان  کودکانه، بازنویسی شده است. مهدی آذر یزدی، اولین نویسنده‌ای است که در ایران به فکر نوشتن داستان برای کودکان و نوجوانان افتاد؛ به همین دلیل  است که عنوان «پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران» را به او داده‌اند.
نمایشگاه کتاب دولت در کتابخانه استاد احمدی اسدیه
در راستای گرامیداشت هفته دولت و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای هفته دولت، شهیدان رجایی و باهنر و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و همچنین آشنا نمودن مخاطبان با زندگینامه و رشادت‌های این دو شهید گرانمایه، نمایشگاه کتابی با همین موضوع از منابع موجود در کتابخانه استاد احمدی برگزار شد.
معرفی و جمع خوانی کتاب «وفای به عهد» در کتابخانه استاد احمدی اسدیه
کتاب «وفای به عهد» از مجموعه قصه های «مصباح» در بخش کودک کتابخانه استاد احمدی معرفی و جمع خوانی شد. «مصباح» نام مجموعه قصه هایی است کودکانه، برگرفته از سلسله مباحث اخلاقی و اعتقادی آیت الله مصباح یزدی که با درون مایه طنز می کوشد تا هر چه بیشتر کودکان را با اخلاق اسلامی و موضوعات روز آشنا سازد.
کتابخانه شهید رجایی طبس مسینا میزبان نشست کتاب خوان
ششمین نشست کتاب خوان کتابخانه شهید رجایی بمناسبت دهه ولایت در محل کتابخانه، با حضور تعدادی از اعضای کتابخانه، برگزار شد. در این نشست، شش کتاب، معرفی و بازخوانی شد.
«خر استثنایی» به روایت مهروش طهوری/ ارائه توسط: مائده قاسمی، «مرغ های دانشمند» ترجمه مهروش طهوری/ ارائه توسط: زهرا مددی، «خدمتگزار کلم» نوشته مهروش طهوری/ ارائه توسط: المیرا نوری، «گوسفندی که خیلی کوچک بود» نوشته لویس راب/ ارائه توسط: سلما گزندی، «ناگهان دریا» نوشته رضا اسماعیلی/ ارائه توسط: ناهید حسنی و «تن تن و سندباد» نوشته محمد میرکیانی/ ارائه توسط: فائزه گزندی.

معرفی و شعر خوانی کتاب « قورباغه دندونت کو؟» در کتابخانه شهید رجایی طبس مَسینا
«قورباغه دندونت کو؟ (ترانه های کودکانه)» عنوان کتابی است از مریم هاشم پور با مضمون اشعار مودکانه که در 12 صفحه که توسط انتشارات پیدایش در سال 1395 به چاپ رسیده است.

برپایی نمایشگاه کتاب «ولایت» در کتابخانه های های شهید رجایی و شهید باهنر
به مناسبت دهه ولایت و  با هدف گرامیداشت واقعه بزرگ غدیر خم و تبیین فرهنگ غدیر، ترویج ارزش های والای اسلامی، معرفی شخصیت والای امیرالمؤمنین(ع) به عنوان الگوی حقیقی و عملی انسان کامل و آشنایی مراجعان با موضوع ولایت، امامت و معرفی منابع و متون مرتبط با این موضوع، نمایشگاه کتابی از منابع موجود در کتابخانه های شهید باهنر و شهید رجایی برپا شد.
کتابخانه امام حسین(ع) روستای بورِنگ میزبان نشست کتاب خوان
در این نشست، پنج کتاب به اشتراک گذاشته شد.
«اصحاب عاشورا» نوشته مهدی وحیدی صدر/ ارائه توسط: مائده قدری (عضو کتابخانه)، «گربه را دیدند» نوشته برندن ونتسل/ ارائه توسط: محمدکاظم دری (دانش آموز)، «بهترین روزگار دنیا» نوشته گروه فرهنگی مسجد بلال حبشی/ ارائه توسط: کوثر دری (عضو کتابخانه)، «حضرت ابراهیم(ع)» تدوین مؤسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی/ ارائه توسط: فاطمه زهرا ایمانزاده (عضو کتابخانه)، «فریادک» نوشته نازنین رحیمی/ ارائه توسط: الهه چاپاری (عضو کتابخانه)، «حضرت اسماعیل(ع)» تدوین مؤسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی/ ارائه توسط: فاطمه اسماعیلی (کتابدار).
کارگاه کاردستی با موضوع «عید غدیر» در کتابخانه امام حسین(ع)
به مناسبت عید سعید غدیر خم و با حضور کودکان، کارگاه کاردستی و ساخت کارت پستال در بخش کودک کتابخانه امام حسین(ع) روستای بورنگ برگزار شد. هدف از اجرای این برنامه، تقویت مهارت‌های ادراکی و کار گروهی بین اعضای کودک و نوجوان بود که افراد شرکت کننده در این برنامه، کارت پستال‌های زیبا و جذابی با موضوع عید غدیرخم ساختند.
معرفی و جمع خوانی کتاب «یک صدف از هزار» در کتابخانه شهید باهنر گزیک
امیر مؤمنان علی علیه السلام پیشوایی است که همۀ فضایل را در خود، جمع کرده است. آشنایی با گوشه‎هایی از شخصیت او، هر انسانی را شیفتۀ خود می‎کند. از آن‎جا که همه انسان‎ها از کودک تا بزرگسال به چنین اسوه‎هایی نیاز دارند باید در شرح این فضایل در همۀ قالب‎ها کوشید. کتاب «یک صدف از هزار» مجموعه پانزده داستان از زندگی امام علی (ع) است که نویسنده در آن به علم و عصمت امام علی(ع)، شجاعت آن امام در جنگ‌های صدر اسلام، اهمیت دوستی و محبت آن امام، جایگاه ایشان در جهان آخرت، شرح آیاتی از قرآن در شأن امام علی(ع) و ولایت ایشان مانند آیه تطهیر، آیه مباهله، لیله المبیت، سابقون، هدایت، صادقین و... لزوم معرفت امام علی(ع) و پیروی از ایشان، شرح و بررسی واقعه غدیر خم و حکایاتی از زندگی و سیره اخلاقی و عبادی آن امام(ع) اشاره شده است.

بیشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 466