دوشنبه 27 خرداد 1398  
جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی-1

جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی-2
با حضور رؤسای شهرستان و کارشناسان ستادی برگزار شد؛ جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی جلسات شورای اداری، شورای امر به معروف و نهی از منکر و شورای نماز اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی با حضور رؤسای ادارات شهرستان و کارشناسان ستادی روز شنبه 31 شهریور ماه در این اداره کل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، محمدرضا رضایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، با اشاره به اینکه برگزاری جلسات انجمن کتابخانه های عمومی در شهرستان ها، قانون نهاد کتابخانه های عمومی کشور است، تأکید کرد: این جلسات بایستی مطابق دستورالعمل های نهاد برگزار شود.
ابوالفضل دادرس مقدم، مسئول امور عمرانی اداره کل کتابخانه ها در این جلسه با اعلام این مطلب که 9 پروژه قابل افتتاح تا ایام کتاب، کتابخوانی و کتابدار سال جاری، در استان وجود دارد، گفت: کتابخانه های استاد سعیدی، مهرشهر، الوالألباب و پروفسور معتمدنژاد روستای دستگرد در شهرستان بیرجند، کتابخانه تخصصی کودک در طبس، کتابخانه بیچند در شهرستان نهبندان، کتابخانه روستای پهنایی در شهرستان قاینات و کتابخانه دکتر غلامحسین شکوهی و کتابخانه روستای معصوم آباد در شهرستان خوسف، پروژه هایی هستند که تا ایام کتاب، قابل افتتاح می باشند.
مسئول امور فرهنگی اداره کل نیز در جلسه شورای اداری، به بررسی نقاط قوت و ضعف برگزاری هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در استان پرداخت و اظهار داشت: در سال 96، 19 هزار و 740 نفر در جشنواره شرکت کردند که این رقم در سال 97 به 24 هزار و 711 نفر افزایش یافت.
مریم دهقان تنها، افزود: در سال جاری به ترتیب کتابخانه های عمومی شهرستان های بشرویه، بیرجند، قاینات و طبس بیشترین مشارکت و فعالیت را در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی داشتند.
گفتنی است، بررسی تعداد جلسات انجمن برگزار شده هر شهرستان در 6 ماهه نخست سال جاری، گزارش منابع مفقودی در رف خوانی انجام شده در کتابخانه ها، پیگیری ثبت منابع مرکز مبادله و صورتجلسه کتابهای وجین شده، دو طرح «روستاهای دوستدار کتاب» و «با هم بخوانیم» و برنامه ریزی جهت برگزاری دوره قصه گویی در مهرماه، از دیگر مباحث مطرح شده در شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان بود.
شایان ذکر است در ادامه، جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه های عمومی برگزار شد و بهینه سازی مصرف انرژی در کتابخانه ها، نشست کتاب خوان با موضوع عاشورا، پویش «بگوییم و برویم»، مسابقه کتابخوانی و معرفی کتاب های مرتبط با ایام محرم در کتابخانه ها و فضای مجازی از جمله مباحثی بود که به آنها پرداخته شد.
همچنین، پخش اذان در کتابخانه ها، نوسازی و بهسازی تجهیزات نمازخانه ای کتابخانه های عمومی استان و ارسال گزارش مصور به اداره کل، از مصوبات جلسه شورای نماز بود.
بیشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 1490