پنجشنبه 6 تير 1398  
برنامه های فرهنگی هفته دوم دی شهرستان بشرویه-5

برنامه های فرهنگی هفته دوم دی شهرستان بشرویه-1

برنامه های فرهنگی هفته دوم دی شهرستان بشرویه-4

برنامه های فرهنگی هفته دوم دی شهرستان بشرویه-3

برنامه های فرهنگی هفته دوم دی شهرستان بشرویه-2
در هفته دوم دی ماه کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه میزبان برنامه های فرهنگی بودند کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه در هفته دوم دی ماه، برنامه های فرهنگی مختلفی برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، کتابخانه های عمومی ملاعبدالله بشروی و امام صادق(ع)، نشست کتاب خوان و معرفی و جمع خوانی کتاب، برگزار کردند.
سی و سومین نشست کتاب خوان مدرسه ای شهرستان بشرویه به همت کتابخانه ملاعبدا... بشروی در مدرسه پسرانه شاهد
در این نشست، شش عنوان کتاب ارائه و بازخوانی شد.
«باغ خرمالو» نوشته هادی حکیمیان، نشر ادب/ ارائه توسط: علی اکبر بخشایش (کتابدار)، «سلام بر ابراهیم» نوشته گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی، نشر شهید ابراهیم هادی/ ارائه توسط: محمدمهدی حقیقت جو (عضو کتابخانه)، «تن تن و سندباد» نوشته محمد میرکیانی، نشر قدیانی/ ارائه توسط: سید ابوالفضل سعادت (عضو کتابخانه)، «شنگال» نوشته کیو مکلیر، نشر فاطمی/ ارائه توسط: محسن قاسمیان (عضو کتابخانه)، «فرود و جریره» نوشته آتوسا صالحی، نشر افق/ ارائه توسط: ابوالفضل مقیم زاده (عضو کتابخانه) و «شاهرخ حر انقلاب اسلامی» نوشته گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی، نشر امینان/ ارائه توسط: ابوالفضل گریان (عضو کتابخانه).
معرفی و جمع خوانی کتاب «ماهک و غول سرزمین پارچه ها» در کتابخانه امام جعفرصادق(ع) شهر اِرِسک
«ماهک و غول سرزمین پارچه ها» از جمله کتاب های معرفی شده برای آذر ماه در طرح کتابخوان ماه است که در راستای اجرای منویات مقام معظّم رهبری (مدظله العالی) در خصوص لزوم معرفی و در اختیار گذاشتن کتاب خوب و سالم برای پرورش فکری جامعه توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور معرفی می شود.
این کتاب داستانی، با موضوعی خیالی، کودک را با خود به سفری باور نکردنی می‌برد. ماهک (شخصیت اصلی داستان) همراه مادرش به خرید می‌رود. او پارچه‌ای را برای خود انتخاب می‌کند تا مادرش برایش لباسی بدوزد و این لباس و نقش و نگار آن دست مایۀ‌ ماجراهای این داستان می‌شود. طرح پارچۀ لباس ماهک، تصویر آدم فضایی‌هاست. ماهک متوجه می‌شود که از لباسش نوری می‌آید. او و عروسکش، کوچک می‌شوند و به سرزمین پارچه‌ها می‌روند. در آن‌جا متوجه می‌شوند پای فرمانروای آدم فضایی‌ها لای دوخت لباسش گیر کرده است. ماهک با مهربانی پای فرمانروا را در می‌آورد... ادامۀ قصه نیز ماجراجویی‌های ماهک و عروسکش در نقش و نگارهای پارچه‌های دیگر و پیدا کردن ملکه‌ آدم فضایی‌ها است!
این کتاب، اثر اعظم سبحانیان بوده و انتشارات به نشر آنرا به چاپ رسانده است. در این جلسه، ضمن معرفی کتاب برای اعضا بخشی از داستان های کتاب به صورت گروهی و با صدای بلند بازخوانی شد.
جمع خوانی کتاب «شما که غریبه نیستید» در کتابخانه امام جعفرصادق(ع)
با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، کتاب «شما که غریبه نیستید» نوشته هوشنگ مرادی کرمانی  از سری کتاب های طرح کتاب خوان ماه در کتابخانه عمومی امام جعفرصادق(ع) معرفی و توسط اعضای کتابخانه جمع خوانی شد.
«شما که غریبه نیستید» عنوان زندگینامه هوشنگ مرادی کرمانی، از نویسندگان بزرگ ادبیات کودکان ایران است که به صورت خاطره نویسی به ترتیب زمان به وسیله خود وی نوشته شده است.
بیشتر رویدادهایی که در زندگی راوی پیش می آید، سخت و تأثیرگذار است و سخت تر از آن ها ضربه های عاطفی است که به او وارد می شود؛ اما راوی در آن فضایی که فقر مادی و فقر فرهنگی به هم آمیخته است به روش های گوناگون سهم خودش را از زندگی می گیرد. با شیطنت ها و بازی هایی که گاه آزار دهنده اند، به زندگی سخت و محیط یکنواخت و خسته کننده خود تنوع می بخشد. گاه نیز در دنیای خیال خود را راضی و خشنود می کند. خواندن و نوشتن، بهترین سرگرمی اوست. او در سیرج، کرمان، یتیم خانه و ... راه و رسم زندگی را می آموزد و تسلیم شرایط نمی شود و در هر حالتی به فکر هدف خویش است. نوجوانان در همانند سازی با این نویسنده مشهور کشورمان می آموزند که بایستی با ناملایمات زندگی، خلاقانه و فعال کنار آمد. صداقت و جسارت مسئولانه مرادی کرمانی در نگارش این زندگی‌نامه خودنوشت، بر ارزش و عیار «شما که غریبه نیستید» افزوده است.
«شما که غریبه نیستید» در سال ۱۳۸۴ برگزیده شورای کتاب کودک و در ۲۰۰۶ در کاتولوگ کلاغ سفید کتابخانه بین المللی کودکان معرفی شده است. جایزه ادبی مهرگان ادب، کتاب ویژه شورای کتاب کودک و کتاب برگزیدة کتابخانه بین‌المللی مونیخ از جمله افتخارات این کتاب به شمار می‌رود.
معرفی و قصه گویی از کتاب «شنگال» در جمع کودکان عضو کتابخانه ملاعبدا... بشروی
کتاب «شنگال» نوشته کیو مکلیر، توسط انتشارات فاطمی در سال 1395 به چاپ رسیده است. در سرزمین سفره‌‌ ها یک موجود عجیب غریب وجود دارد که نه یک قاشق است و نه یک چنگال! نه در جمع قاشق‌ ها جای دارد و نه در جمع چنگال‌ ها! تمام تلاش خود را برای تغییر کردن و شبیه دیگران شدن انجام می‌ دهد؛ اما در واقع، بیشتر مضحکه دست دیگران می شود تا اینکه یک موجود جدید در خانواده آدم‌ ها وارد می‌ شود.
بچه قصه ما نمی‌ تواند از چنگال و قاشق استفاده کند و تمام اعضای سفره را کلافه کرده است. او برای نجات و آسایش دوستانش  خودش را در دست آن موجود کوچک می‌ اندازد و حالا موجود کوچک قادر است به راحتی غذا بخورد. تمام اعضای سفره، خوشحال هستند؛ به خصوص شنگال که حالا نقش خود را پیدا کرده است و می‌ داند در کجای سفره حضور دارد.

 
بیشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 487