دوشنبه 27 خرداد 1398  
انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس
با هدف گرامیداشت هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس برگزار شد سومین جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهرستان فردوس با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان فردوس و مسئول بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فردوس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، در این جلسه اسماعیلی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان فردوس، به تبیین فرهنگ شهادت و الگو گرفتن از امام حسین(ع) و یارانشان و شهدای هشت سال دفاع مقدس تأکید کرد و در ادامه با توجه به بازگشایی مدارس، بر ترویج هر چه بیشتر فرهنگ کتابخوانی در بین دانش آموزان و خانواده هایشان و تشویق جوانان به این امر پرداخت.
در ادامه جلسه ملیحه اسدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس ضمن ارائه گزارشی از مصوبات جلسات قبل، به قرائت دستور جلسه پرداخت و برنامه ریزی در خصوص برنامه های ابلاغی اداره کل کتابخانه ها در خصوص کنگره 2000 شهید استان، تصمیم گیری در خصوص وضعیت اشتراک روزنامه های کتابخانه و اعلام قطع اشتراک توسط نمایندگی و برنامه ریزی جهت آغاز سال تحصیلی و برنامه های فرهنگی با محوریت کتاب و کتابخوانی با مشارکت مدارس را از جمله مسائل مورد طرح در جلسه انجمن، برشمرد.
شایان ذکر است، برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب «اسطوره: خاطرات شهید مهدی صبوری» به مناسبت کنگره 2000 شهید استان به صورت پیامکی توسط کتابخانه های عمومی شهرستان و با مشارکت برادر این شهید بزرگوار در تأمین جوایز، تهیه بولتن شهدای شاخص شهرستان از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان و ارائه آن به اداره کتابخانه های عمومی از جمله مصوبات این جلسه بود.
همچنین مقرر شد، نشست کتاب خوانی با موضوع «معرفی شهدای استان» و با حضور مادران و خواهران شهدا برگزار شود و بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان فردوس نسبت به دعوت خانواده شهدا برای این نشست و پذیرایی مراسم اقدام نماید.
پیگیری دلیل تأخیر چند روزه روزنامه های کیهان، جام جم، ایران و بازار کار از سوی فرمانداری، تأکید مسئولان مدارس بر کتاب و کتابخوانی در سخنرانی ها و برگزاری کارگاههای آموزشی جهت اشاعه فرهنگ کتابخوانی و فواید مطالعه در مدارس و ارسال نامه کتبی در آغاز سال تحصیلی به مدارس با مضمون تأکید به معلمان بر معرفی کتاب به جای تحقیقهای اینترنتی به دانش آموزان و ملاک قرار دادن آن جهت نمره مستمر آنها از دیگر مصوبات سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس بود.
همچنین سومین جلسه انجمن کتابخانه عمومی علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه با معرفی دو طرح «کتاب  آدینه» و «قفسه کتاب مهربانی» از سوی اعضای انجمن در این کتابخانه برگزار شد.
به گفته مسئول کتابخانه علامه شیخ مفید، بر اساس این طرح که با هدف ترغیب عموم افراد به کتاب و کتابخوانی و معرفی کتابهای مناسب انجام می شود، هر هفته کتابی از مجموعه کتب کتابخانه در مراسم پرفیض نماز جمعه معرفی و افراد جهت تهیه کتاب می توانند به کتابخانه مراجعه نموده و کتاب را به امانت ببرند.
طیبه عابدینی، افزود: استقرار «قفسه کتاب مهربانی» در مصلی نماز جمعه باغشهر اسلامیه با هدف ترغیب افراد به اهدا و وقف کتاب و نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی از دیگر مصوبات جلسه انجمن بود.
وی با اشاره به بررسی برنامه های هفته دفاع مقدس در این جلسه بود اظهار داشت: در این راستا، برگزاری نشست کتاب خوان در جوار مزار شهدای گمنام جبل النور باغشهر اسلامیه، برگزاری مسابقه کتابخوانی اسطوره در سطح شهرستان ، برگزاری مسابقه دلنوشته ای به شهدای دفاع مقدس، جلسه نقد کتاب «سیری در هشت بهشت» با حضور نویسنده کتاب ، جلسه خاطره گویی و روایت گری دفاع مقدس برای نوجوانان و قصه گویی و ایستگاه نقاشی مهد آدینه با موضوع دفاع مقدس و محرم به تصویب اعضای انجمن کتابخانه علامه شیخ مفید رسید.
بیشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 450