دوشنبه 27 خرداد 1398  
برنامه های نیمه اول شهریور کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند-سری اول-1

برنامه های نیمه اول شهریور کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند-سری اول-2

برنامه های نیمه اول شهریور کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند-سری اول-3

برنامه های نیمه اول شهریور کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند-سری اول-4

برنامه های نیمه اول شهریور کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند-سری اول-5
در نیمه اول شهریور ماه برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند 1 کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند در نیمه اول شهریور ماه برنامه های فرهنگی متنوعی اجرا کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی، کتابخانه های عمومی عبدالکریم اشراق بیرجندی و محمدعلی کریم پور بیرجند برنامه هایی از قبیل آموزش اوریگامی، ساخت کتاب دست ساز، نمایشگاه کتاب، نشست جمع خوانی خطبه غدیر، نشست کتاب خوان، کارگاه قصه گویی و کاردستی برگزار کردند.
کلاس آموزشی «اوریگامی» در کتابخانه عبدالکریم اشراق بیرجندی امیرآباد
از برنامه های فرهنگی که در کتابخانه عبدالکریم اشراق بیرجندی برگزار شده است، کلاس آموزشی «اوریگامی» بوده که بسیار مورد توجه اعضای کتابخانه به خصوص کودکان قرار گرفته است. کودکان با دنیای کوچک خود بازی با رنگ ها را به هر چیز دیگری ترجیح می دهند و زیباتر اینکه این سرگرمی توأم با ترویج و ترغیب آنان به سوی کتابخانه است که از والاترین اهداف نهاد کتابخانه های عمومی کشور است.
کلاس آموزشی کتاب دست ساز با عنوان «با یک تیر چند هدف» در کتابخانه عبدالکریم اشراق بیرجندی
از دیگر برنامه های فرهنگی خلاقانه ای که در کتابخانه عبدالکریم اشراق بیرجندی برگزار شد و به خاطر تنوع برنامه، مورد استقبال کودکان قرار گرفت، ساختن کتاب دست ساز بود. به این ترتیب که هر یک از اعضا، کتاب مورد نظرشان را خوب مطالعه و چکیده مطالب کتاب و هر آنچه که خودشان فهمیدند را یادداشت کرده و تصاویر مرتبط با آن را به صورت تخیلی و تفهیمی ترسیم می کنند و آن را در کتابی که با مقوا و کارتن و نمد و موکت و لوازم دم دستی درست کردند، جایگذاری می کنند. به این ترتیب، کتاب دست ساز آماده استفاده بقیه مراجعه کنندگان قرار می گیرد. هدف از برگزاری این برنامه، ترویج و تشویق کودکان و نوجوانان به مطالعه بیشتر و دقیق تر کتاب های کتابخانه است که باعث درک عمیق تر آنها از مطالب کتاب می شود و همچنین عملاً با هر بار برگزاری این برنامه، برنامه های روخوانی و جمع خوانی کتاب هم انجام می شود.
نمایشگاه کتاب «غدیر خم» در کتابخانه محمدعلی کریم پور
به مناسبت عید غدیر خم، نمایشگاه کتابی با عنوان غدیر در کتابخانه محمدعلی کریم پور برپا شد. در این نمایشگاه، عناوینی از جمله غدیر شناسی، حماسه غدیر، غدیر حدیث ولایت، بر کرانه غدیر و ... در معرض دید اعضا قرار گرفت.
نشست جمع خوانی «خطبه غدیر» در کتابخانه محمدعلی کریم پور
به مناسبت عید غدیرخم، نشست جمع خوانی «خطبه غدیر» در کتابخانه محمدعلی کریم پور برگزار شد. در این نشست جمعی از اعضای کتابخانه کتاب «بر کرانه غدیر: خطبه رسول اکرم(ص) در غدیر خم» را جمع خوانی کردند.
پنجاه و سومین نشست کتاب خوان کتابخانه ای شهرستان بیرجند در کتابخانه محمدعلی کریم پور
در این نشست، هفت کتاب به اشتراک گذاشته شد.
«علی(ع) سید مظلومان» نوشته محمدحسن شفیعی شاهرودی/ ارائه توسط: سیما آرام، «غدیرخم حدیث ولایت» نوشته علی درانی/ ارائه توسط: مهدیه محمودی، «بر کرانه غدیر» / ارائه توسط: الهه نوفرستی، «غدیر شناسی» نوشته محمد دشتی/ ارائه توسط: آیدا غریبی، «ترجمه غدیر» نوشته علامه عبدالحسین امینی/ ارائه توسط: مهدیه حجی محمدی، «حماسه غدیر» نوشته محمدرضا حکیمی/ ارائه توسط: فاطمه امینی و «داستان غدیر خم» نوشته محمدحسن شفیعی/ ارائه توسط: مهلا علی آبادی.
جشن کودکانه به مناسبت عید غدیر و اجرای نمایش عروسکی در کتابخانه محمدعلی کریم پور
در این جشن که با حضور جمعی از کودکان به مناسبت عید غدیر خم برگزار شد، نمایش عروسکی با عروسک های دستکشی ارسالی از نهاد کتابخانه های عمومی اجرا شد. سپس کتاب «کلاغ سیاه به سفر می رود» نوشته بابک صابری برای کودکان حاضر در جشن قصه گویی شد. در پایان، کودکان با استفاده از تکه پارچه های دور ریختنی عروسک های انگشتی ساختند.
بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 223