يكشنبه 6 بهمن 1398  
در روزهای پایانی سال 97 برگزار شد؛ برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه عمومی استاد احمدی بیرجندی در روزهای منتهی به سال جدید، برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه عمومی استاد احمدی بیرجندی شهرستان درمیان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب، قصه گویی، نشست کتاب خوان، تجدید میثاق با شهدا و نمایشگاه کتاب، از جمله برنامه های برگزار شده در کتابخانه استاد احمدی بیرجند  شهرستان درمیان بود.
معرفی و جمع خوانی کتاب «می خواهم از درخت ها مراقبت کنم»
این کتاب از مجموعه «چارلی و لولا» نوشته لارن چایلد است که  مهتاب یعقوبی آن را ترجمه و انتشارات پنگوئن چاپ کرده است.
کتاب «می خواهم از درخت ها مراقبت کنم» به بحث پیرامون محیط زیست و توجه به آن به عنوان یک موضوع جهانی پرداخته است. مجموعه داستان های «چارلی و لولا» از سوی انتشارات پنگوئن به عنوان یکی از بهترین داستان های کودک 70 سال اخیر برگزیده شده است. «می خواهم از حیوانات حمایت کنم»، «من هم عینک می خواهم» و «می خواهم نقاشی بکشم» از دیگر کتاب های این مجموعه است.
قصه گویی از مجموعه «قصه، بازی، شادی»
مجموعه «قصه، بازی، شادی» در بردارنده 10 داستان تصویری قدیمی است که مرتضی خسرونژاد آن ها را با نثری روان و آهنگین بازنویسی کرده است. این مجموعه، با تلفیق شگردهای افسانه های ایرانی و قصه های نو و بهره گیری از تصویرهای زیبا و رنگارنگ، فضایی سرشار از لذت و شادی را برای کودکان فراهم کرده است. قصه های این مجموعه را می توان به آسانی تبدیل به نمایشی خلاق و جذاب کرد.
مجموعه 10 جلدی «قصه، بازی، شادی» از مجموعه کتاب‌های بازی و خلاقیت است. نویسنده این کتاب تلاش دارد که کودکان را به خلاقیت و تفکر در اندیشه های خودشان ترغیب کند. امین حسن‌زاده، راشین خیریه، علی مفاخری و اکبر نیکان پور تصویرگری این مجموعه را برعهده داشته اند. تصویرگران این کتاب در تصاویر مجموعه مذکور، روش‌ها و سبک‌های گوناگونی را خلق کرده اند که جذابیت این کتاب را دو چندان کرده است. «آی بدو که دوغ آوردم، قصه دروغ آوردم»، «دلت می‌خواد ماست بخری، یه قصه‌ راست بخری»، «پسرا شیرن مثل شمشیرن، دخترا موشن مثل خرگوشن»، «منم موش گرسنه، می‌خورمت درسته» از عناوین این داستان‌های کودکانه است. این مجموعه، منتخب آموزش و پرورش، برگزیده جشنواره «سلام بچه‌ها» در سال های 89 و 90 بوده و «4 لاک پشت پرنده» رتبه هشتم در فهرست شهر کتاب را به خود اختصاص داده است.
مدرسه شهید پیشیار شهر اسدیه میزبان نشست کتاب خوان
در این نشست، سه نفر از دبیران و مسئول کتابخانه به معرفی کتاب پرداختند. 
«وقتی به کتابخانه می رویم» نوشته کری فین، انتشارات فنی ایران/ ارائه توسط: محمد اکبری (مسئول کتابخانه)، «اخلاق خوب» نوشته ژولیت گارشه دجز، انتشارات صابرین/ ارائه توسط: ابوالفضل طوری (آموزگار)، «شیر کتابخانه» نوشته میشل نودسن، انتشارات آفرینگان/ ارائه توسط: امیر ارسلان یوسفی (آموزگار) و «قیچی که دنبال کار می گشت» نوشته منیره هاشمی، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان/ ارائه توسط: مژگان یعقوبی (آموزگار).
نمایشگاه ویژه شهدا در کتابخانه استاد احمدی بیرجندی
به مناسبت فرارسیدن 22 اسفند ماه روز بزرگداشت شهدا، نمایشگاه ویژه ای از کتب مرتبط موجود در کتابخانه استاد احمدی بیرجندی، در خصوص زندگی نامه شهدا جهت آشنایی اعضای کتابخانه با زندگی نامه شهدای گرانقدر استان خراسان جنوبی و شهدای مدافع حرم در معرض دید عموم قرار گرفت.
معرفی  و جمع خوانی کتاب«خوش به حال قاسم»
کتاب «خوش به حال قاسم» از مجموعه قصه هایی از زندگی امام جواد(ع) در بخش کودک کتابخانه استاد احمدی بیرجندی، معرفی و جمع خوانی شد.
مجموعۀ «۸ قصه از امام جواد علیه‌السلام» همراه با تصویرهای زیبا، مخاطب را با گوشه‌هایی از زندگی امام جواد علیه السلام آشنا می‌کند. در این کتاب، هشت قصه با محوریت زندگی و سیره آن حضرت گردآوری و تدوین شده است.
آرزو، آخرین سفر، عموی مهربان، خوش به حال قاسم، مهمان غریب، روزی که عید من شد، درخت خشکیده و روزی که مثل دیروز نبود، عناوین داستان‌های این مجموعه هشت جلدی است. داستان‌های این مجموعه، دربردارندۀ اطلاعات خوبی از زندگی و زمانۀ امام جواد(ع) برای کودکان ۹ تا ۱۲ سال است. ضمن آنکه مخاطب را نیز با سبک‌زندگی ایشان‌ به عنوان یک الگوی کامل و متعالیِ رفتار، در شرایط گوناگون آشنا می‌سازد.
تجدید میثاق با آرمان های شهدا
به مناسب فرارسیدن 22 اسفند ماه، روز بزرگداشت شهدا جمعی از اعضا کتابخانه استاد احمدی بیرجندی با حضور در گلزار شهدای گمنام شهر اسدیه با آرمان های امام راحل و شهدا تجدید میثاق کردند.
22  اسفند، روزی است که به یاد و نام همه شهدای مطهر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است، هر چند همه روز ها روز شهدا و شهید است؛ اما این روز فرصت بسیار ارزشمند و مغتنمی است که باید یاد و نام شهدای والا مقام نظام جمهوری اسلامی در این روز گرامی و زنده نگاه داشته شود. به همین مناسبت جمعی از بانوان بسیجی عضو کتابخانه با حضور در سر مزار شهدای گمنام شهر اسدیه با آرمان های امام راحل و شهدا تجدید میثاق کردند.
گفتنی در حاشیه این مراسم کتاب «مهربانی و همگامی با خانواده» برای حضار معرفی شد.

 
بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 6359