سه‌شنبه 8 بهمن 1398  
در نوروز 98 برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی ویژه در کتابخانه های شهرستان فردوس همزمان با فرارسیدن سال جدید و تقارن آن با ولادت حضرت علی(ع) کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس، برنامه هایی ویژه این ایام را برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، کتابخانه های عمومی قائم(عج) و علامه شیخ مفید، برنامه هایی از جمله طرح ایستگاه مطالعه ویژه معتکفین، معرفی کتاب، محفل ادبی بهار و هفت سین علوی را برگزار کردند.
طرح «ایستگاه مطالعه ویژه معتکفین» توسط کتابخانه عمومی قائم(عج) فردوس
به همت کتابخانه عمومی قائم(عج) فردوس و به مناسبت فرارسیدن سال جدید و تقارن آن با میلاد حضرت علی(ع) و ایام البیض ماه رجب و نیز با هدف معرفی کتابهای مفید و ارزنده به ویژه در موضوعات دینی به شهروندان، طرح «ایستگاه مطالعه ویژه معتکفین» در مساجد این شهر برگزار شد. در این طرح، 28 عنوان کتاب در چهار ایستگاه جهت مطالعه معتکفین قرار گرفت.
همچنین کتاب  ارزنده «مفاتیح الحیاه» نوشته آیت الله جوادی آملی در جمع بانوان معتکف فردوس، معرفی شد.

برگزاری محفل ادبی «بهار» در کتابخانه علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه
همزمان با فرارسیدن سال نو، سومین محفل ادبی «بهار» با محوریت گردهمایی شاعران فردوسی سراسر ایران با حضور بخشدار و امام جمعه باغشهر اسلامیه در کتابخانه علامه شیخ مفید این شهر، برگزار شد.
در این مراسم که با هدف توجه بیشتر به شعر و ادبیات و ایجاد زمینه جمع آوری و چاپ آثار شعرا برپا شد، تعدادی از شاعران و ادیبان فردوسی سراسر ایران، به خواندن اشعار خود پرداختند.
امام جمعه باغشهر اسلامیه در این مراسم گفت: انسان، با ادب و ادبیات عجین گشته و هر حقیقتی که بخواهد جاودانه شود، نیازمند به زبان و ادبیات است.
حجت الاسلام شاکری، با بیان اینکه مفاهیم، در قالب شعر همیشه ماندگار هستند، افزود: هنر، یکی از ارزش های اصیل جوامع انسانی است و می توانیم از طریق زیبایی های هنری به ویژه شعر و ادبیات، شاهد رشد و توسعه اصول دینی و انسانی باشیم.
وی با بیان اینکه شعرای متعهد از بدو اسلام همواره مورد عنايت پيامبر(ص) و اهل بيت عصمت و طهارت(ع) بوده اند، اظهار داشت: در طول تاريخ اسلام، پيامبر اكرم(ص) و اهل بيت عصمت و طهارت(ع) با هدف دوام و ماندگاري برخي وقايع تاريخي، شعرا را براي به نظم كشيدن آن وقايع سفارش كرده و همواره مورد عنايت قرار داده اند.
گفتنی است اولین و دومین محفل ادبی بهار در سالهای قبل توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان فردوس برگزار شده است.

برپایی «هفت سین علوی» در کتابخانه علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه
در این طرح که با هدف آشنایی با زندگی و سیره امام علی(ع) و معرفی کتابهایی در همین موضوع برگزار شد، هفت جلد کتاب که با حرف (س) شروع شده بود تا پایان نوروز و نیمه فروردین ماه در معرض دید مراجعان به کتابخانه قرار گرفت.

 
بیشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 236