دوشنبه 30 ارديبهشت 1398  
بازدید مسئولان از کتابخانه های عمومی شهرستان قاینات در روز کتابخانه گردی-5

بازدید مسئولان از کتابخانه های عمومی شهرستان قاینات در روز کتابخانه گردی-1

بازدید مسئولان از کتابخانه های عمومی شهرستان قاینات در روز کتابخانه گردی-3

بازدید مسئولان از کتابخانه های عمومی شهرستان قاینات در روز کتابخانه گردی-4

بازدید مسئولان از کتابخانه های عمومی شهرستان قاینات در روز کتابخانه گردی-2
در طرح ملی کتابخانه گردی صورت گرفت؛ بازدید مسئولان از کتابخانه های عمومی تازه تأسیس شهرستان قاینات جمعی از مسئولان شهرستان قاینات در روز کتابخانه گردی از دو کتابخانه تازه تأسیس این شهرستان در سال 97 بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، همزمان با پانزدهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، طرح ملی کتابخانه گردی در روز شنبه 18 اسفند ماه در دو کتابخانه تازه تأسیس شهید کاوه روستای بیهود و صاحب الزمان(عج) روستای پهنایی شهرستان قاینات برگزار شد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قاینات، گفت: با اجرای طرح کتابخانه گردی، مسئولان و اشخاصی که به عنوان شخصیت های برجسته  شناخته می شوند، به عنوان الگوهای جامعه به کتابخانه‌های عمومی سر می‌زنند و ضمن ایجاد فرصتی برای مطالعه با مشکلات و کمبودها آشنا می‌شوند و این کار، زمینه‌ساز ایجاد نهضت کتابخوانی خواهد بود.
محمدحسین مددی، افزود:  هدف از اجرای این طرح، معرفی کتابخانه‌های عمومی، افزایش آشنایی مدیران اجرایی و فرهنگی با کتابخانه‌ها، اطلاع مردم و مسئولان از فعالیت‌ها و خدمات کتابخانه‌های عمومی و جلب توجه مردم به کتابخانه به‌عنوان پایگاه اجتماعی و فرهنگی تأثیرگذار است.
وی ادامه داد: کتابخانه‌های عمومی، وظیفه مهم آگاهی بخشی، اطلاع‌رسانی و زمینه‌سازی مناسب برای ارتقای سرانه مطالعه و ترویج کتابخوانی و تحقق عدالت در دسترسی به کتاب و کتابخانه را برعهده دارند؛ بر این اساس، اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قاینات در سال گذشته هفدهم اسفندماه، طرح کتابخانه گردی را در کتابخانه مهر غدیر  برگزار کرد که با استقبال مردم و مسئولان رو به رو شد.
وی اظهار داشت: امسال نیز دو کتابخانه عمومی صاحب الزمان(عج) روستای پهنایی و شهید کاوه روستای بیهود در شهرستان قاینات در روز شنبه ۱۸ اسفندماه از ساعت ۸ صبح الی ۱۸ میزبان مسئولان، اهالی فرهنگ و ادب، اصحاب رسانه و عموم مردم عزیز بود.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قاینات، خاطرنشان کرد: روز کتابخانه گردی، فرصت مناسبی است تا مسئولان و همه علاقه‌مندان به کتاب، با حضور درکتابخانه‌ها و دیدار و گفت‌گو با اعضا و کتابداران، نسبت به آخرین تحولات کتابخانه‌ها کسب اطلاع کنند.
گفتنی است در روز کتابخانه گردی، معاون برنامه ریزی فرماندار شهرستان، بخشدار مرکزی، رئیس شورای اسلامی استان، رئیس شورای اسلامی قاین، رئیس دفتر نماینده شهرستان های قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، رئیس اداره تبلیغات اسلامی، رئیس شورای اسلامی و اعضای شواری روستای پهنای، دهیار روستای پهنایی و دانش آموزان و دبیران مدارس این روستا در اولین ساعت کتابخانه های مذکور حضور یافتند.
شایان ذکر است، در پایان این بازدید، مسئولان با کاشت نهال، هفته منابع طبیعی و آبخیزداری را نیز گرامی داشتند.

 
بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 7522