چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398  
برنامه های هفته دوم بهمن کتابخانه های شهرستان بشرویه-2

برنامه های هفته دوم بهمن کتابخانه های شهرستان بشرویه-3

برنامه های هفته دوم بهمن کتابخانه های شهرستان بشرویه-5

برنامه های هفته دوم بهمن کتابخانه های شهرستان بشرویه-1

برنامه های هفته دوم بهمن کتابخانه های شهرستان بشرویه-4
در دهه مبارک فجر برگزار شد؛ سه نشست کتاب خوان در کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه همزمان با گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و در آستانه فرارسیدن جشن های چهل سالگی انقلاب اسلامی کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه، سه نشست کتاب خوان برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، جمع خوانی کتاب خوان ماه، جلسه نقد، برگزاری نشست کتاب خوان کتابخانه ای، مدرسه ای و اختصاصی و برپایی نمایشگاه کتاب از جمله برنامه های اجرا شده در این هفته بود.
سی و هشتمین نشست کتاب خوان شهرستان بشرویه در کتابخانه ملاعبدا... بشروی
در این نشست، شش عنوان کتاب ارائه و بازخوانی شد.
«عجایب دنیا» نوشته جمعی از نویسندگان، نشر مبتکران/ ارائه توسط: عباس سلطانی (عضو کتابخانه)، «تغییر و جداسازی مواد» نوشته بوث گراهام، نشر مبتکران/ ارائه توسط: ابوالفضل زارعی (عضو کتابخانه)، «راز گل ها» نوشته علیرضا اسبقی، نشر مبتکران/ ارائه توسط: امیرعباس قیصری منوچهری (عضو کتابخانه)، «جانوران دریایی» نوشته حمید اسدی کیا، نشر مبتکران/ ارائه توسط: مهدی قیصری منوچهری (عضو کتابخانه)، «منظومه شمسی» نوشته لورین هوپینگ اگان، نشر فاطمی/ ارائه توسط: امیرعلی نصیری (عضو کتابخانه) و «در طلوع آزادی» نوشته حمیدرضا شاه آبادی، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان/ ارائه توسط: علی اکبر بخشایش (کتابدار).
سی و نهمین نشست کتاب خوان شهرستان بشرویه به همت کتابخانه ملاعبدا... بشروی در مدرسه شکرزاده
در این نشست، پنج عنوان کتاب معرفی شد.
«شاهنامه فردوسی» نوشته زینب طباطبایی، نشر طاهر/ ارائه توسط: محمد یزدان دوست (عضو کتابخانه)، «شاهزاده خوشبخت» نوشته وایلد اسکار، نشر نوای مدرسه/ ارائه توسط: سید مرتضی سیدی (عضو کتابخانه)، «قصه ما مثل شد» نوشته محمد میرکیانی، نشر پیام آزادی/ ارائه توسط: احمدرضا مرادی (عضو کتابخانه)، «الیور توئیست» نوشته چارلز دیکنز، نشر آفرینگان/ ارائه توسط: میثم اکبری (عضو کتابخانه) و «قصه های خوب برای بچه های خوب» نوشته مهدی آذریزدی، نشر امیرکبیر/ ارائه توسط: علی اکبر بخشایش(کتابدار).
نشست اختصاصی ورزشکاران با موضوع انقلاب اسلامی در جمع تیم نوجوانان کونگ فوتوآ شهرستان بشرویه
در این نشست، شش کتاب به اشتراک گذاشته شد.
«کارگاه سرکرده» نوشته داریوش عابدی، انتشارات سوره مهر/ ارائه توسط: سید سجاد ساداتی پور (عضو کتابخانه)، «فصل درو کردن خرمن» نوشته محمدرضا بایرامی، انتشارات سوره مهر/ ارائه توسط: سید حجت ساداتی پور (عضو کتابخانه)، «انگشت مجسمه» نوشته فرهاد حسن زاده، نشر سوره مهر/ ارائه توسط: علی ابوالحسنی (عضو کتابخانه)، «زمستان سبز» نوشته نورا حق پرست، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان/ ارائه توسط: سیدسبحان ساداتی پور  (عضو کتابخانه)، «گذر از کوه کبود» نوشته محمدعلی علومی، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان/ ارائه توسط: علی اکبر بخشایش (کتابدار) و «موهای تو خانه ماهی هاست» نوشته محمدرضا شرفی خبوشان، نشر علمی و فرهنگی/ ارائه توسط: مریم کیانی (رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه).
نشست نقد کتاب «زیبا صدایم کن» در بین دانش آموزان دبیرستان متوسطه اول نمونه دولتی حضرت نرجس(س)
کتاب «زیبا صدایم کن» نوشته فرهاد حسن زاده، توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال 1394 به چاپ رسیده است. این کتاب، در فهرست کتاب طرح کتابخوان ماه نهاد کتابخانه های عمومی کشور بوده و ماجرای دختر پانزده ساله‌ای است که در مؤسسه‌ای زیر نظر بهزیستی زندگی می‌کند. مادر معتادش، ازدواج کرده و پدرش به سبب بیماری روانی در آسایشگاه بیماران روانی بستری است. زیبا در روز تولدش به پدر کمک می‌کند تا از آسایشگاه فرار کند. پدر، موتور یکی از کارکنان آسایشگاه را می دزد تا با هم به گردش بروند و تولد زیبا را جشن بگیرند. زیبا به زودی از همدستی با پدرش پشیمان می‌شود و سرانجام با همکاری نیروهای بیمارستان، پدر را به بیمارستان برمی‌گرداند و تولدش را با کسانی که در کنارشان امنیت دارد، جشن می‌گیرد.
نشست جمع خوانی کتاب «موهای تو خانه ماهی‌هاست» در کتابخانه امام جعفرصادق(ع) بخش اِرِسک
در این نشست، کتاب «موهای تو خانه ماهی‌هاست» نوشته محمدرضا شرفی خبوشان، از سری کتاب های طرح کتابخوان ماه بهمن، توسط مریم عباسپور، کتابدار کتابخانه امام جعفر صادق(ع) برای حاضران، معرفی و در ادامه توسط اعضای کودک و نوجوان جمع خوانی شد.
این کتاب، روایت زندگی نوجوانی است که در یکی از روستاهای ورامین که دخترکی عرب مکاشفه‌ وار بر او ظاهر می شود و حرف هایی عجیب از زمان و مکانی نامعلوم می‌گوید. گاهی به واقعیتهای انگار نه چندان دور اشاره می کند و گاهی به حادثه ای نزدیک. این رمان به حوادث منتهی به واقعه 15 خرداد سال 42 در اعتراض مردم ورامین به دستگیری امام خمینی(ره) می پردازد. داستان، بیان گر گوشه ای از قصه مردمانی است که با عیان کردن شرافت و عزت خود در صفحات کتاب های تاریخ، ماندنی شدند و البته امروزه کمتر کسی به آنها توجه می کند. نویسنده در این اثر سعی کرده است تا با پرداختی مناسب، مخاطبان نوجوان خود را در پای داستان نگه دارد و البته در این راه موفق شده است.
تهیه روزنامه دیواری با موضوع «‌بچه‌های انقلاب» به همت کتابخانه امام جعفر صادق(ع)
با فرارسیدن ایام مبارک دهه فجر، اعضای کودک و نوجوان، با تهیه روزنامه دیواری با موضوع «بچه های انقلاب» خوشحالی خود را از فرارسیدن این ایام خجسته ابراز کردند. این دانش آموزان با اینکه هیچ خاطره‌ای از آن ایام به یاد ندارند، به نوعی خود را مدیون خون شهدا و رشادت های آنها می دانند و با زنده نگه داشتن یاد و خاطره آن بزرگواران از طریق برگزاری چنین فعالیت‌هایی، نشان می‌دهند که ادامه دهنده راه امام و شهیدان هستند. این مسابقه گروهی جذاب و پرهیجان، دو ساعت به طول انجامید و با توجه به ضوابط و ویژگی‌های تهیه روزنامه دیواری، شرکت کنندگان، روحیه همکاری گروهی و احترام به نظر مقابل و رقابت سالم را تمرین کردند. همچنین نمایشگاهی از آثار شرکت کنندگان در کتابخانه دایر شد.

 
بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 266